Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magas borravaló miatt vagy...

A magas borravaló miatt vagy miért?

Figyelt kérdés

Üdv

Van egy bizonyos személy, Pest xy kerületében. Eléggé ismert személy lett pár éve, mivel hallottam róla, hogy eléggé befolyásos ember lett mindenhol.


A lényeg, hogy borravaló és egyéb figyelmességek miatt lett nagyobb tekintélye ? Miért mondom ezt ?


Akármelyik kávézóba megy a körzetben, mindenhol kedveskednek neki meg nagyon figyelmesek vele, sokkal figyelmesebbek, mint a többi vendéggel.


Bemegy egy kávézóba az ismerősével vagy másokkal, egyből valaki siet az asztalukhoz, mosolyog, kedvesen körbekérdez valamit, még visszmegy az illető az asztalhoz 15-20 perc után, hogy még valamit hozhat-e ? Viccelődik, látszik és érződik a légkörben, hogy kiváltságos személy.


Azt is hallottam, hogy magas borravalókat szokott hagyni, mit értek ez alatt ? A fogyasztás 25-30%-át általában ott szokta hagyni borravalónak, ez miatt ilyen kiváltságos ?


Szórakozóhelyeken, kávézókban, éttermekben mindenhol jellemző erre a személyre ? Hogyan érheti ezt el valaki ?


2016. szept. 18. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó fej? Szép?
2016. szept. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként tűnhet pénzéhességnek, de akaratlanul is egy visszajelzés, megbecsülése a másiknak.
2016. szept. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
25-27 éves pasiról van szó, jóképű, nagyon jó megjelenésű és gondolom pénzes eléggé.
2016. szept. 18. 23:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudja mindenki, hogy ha nem kedveskedik jön a baseballütő :D
2016. szept. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mire célzol ezzel ? :))
2016. szept. 19. 00:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Az tuti, hogyha vki nagy borravalókat hagy ott rendszeresen és kedves, udvarias, akkor törzsvendéggé válik és jobban fognak vele bánni a pincérek. Gondolom, ez a pasas is tudja, hogy hogy kell bánni az emberekkel, plusz ugye a pincér is leginkább a borravalóból él, mint a fizetésnek gúnyolt pénzből, amit a főnökség hajlandó neki odaadni... az ilyen vendégek miatt, mint a posztban szereplő srác, tud többet keresni. Ha még pluszban beszédes is, kedves, humora is van... én ugyan nem voltam még pincér, de eladóként dolgoztam diákkoromban standnál. Hát én is jobban bántam azokkal, akik kedvesek voltak velem és volt hozzám pár jó szavuk, mint akik köszönni sem tudtak, fapofával motyogtak meg az amúgy sem drága portékából feszt engedményt akartak kérni. Gondolom, a pincér is így van ezzel, ha összefut egy olyan társasággal, ahol kínosan számolgatják, hogy még véletlenül se fizessenek többet, mint ami az étel ára volt meg fennhangon mondják, hogy "hát annnnnnyira nem volt jó a felszolgálás, hogy egy Ft-ot is fizessek", pedig amúgy a pincér amit kellett, megcsinált, de az egyszeri vendég azt várja, hogy 200 Ft borravalóért a seggét is fényesre nyalják meg vörös szőnyeget gördítsenek elé, amikor besétál az étterembe.
2016. szept. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!