Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért sikoltoznak a lányok/nők...

Miért sikoltoznak a lányok/nők a filmekben, és van-e olyan, aki a valóságban is sikít félelmében?

Figyelt kérdés
Én is lány vagyok, de utálom, ha valaki sikítozik, és én nem is szoktam. Ha megijesztenek, akkor sem, és máskor sem.
2016. szept. 7. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Figyelemfelkeltés, és kiskorodban te is visítoztál, mint minden gyerek.
2016. szept. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát azért ha nagyon megijesztenek, akkor megesik, és a hullámvasúton is szoktam :)
2016. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én nem emlékszem, hogy valaha is visítoztam volna, max 3 éves korom előtt. De az, azt hiszem, mármint a gyerekek sikoltozása kicsit más, nem?
2016. szept. 7. 17:12
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

A valóságban azért sikítoznak, mert eltanulják. A filmekből. :)


De félelemben egyáltalán nem sikít senki, legfeljebb ha hirtelen megijesztik, akkor is csak kevesen. Ez egy ősi reflex, aminek a lényege az, hogy a többieket figyelmeztesse a (vélt) veszélyre. Állatoknál egész hatékonyan működik, embereknél már szerencsére eléggé elkorcsosult ez a készség, tényleg csak kevesen reagálnak így.

2016. szept. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Liki István ***** válasza:

Feszültség-generálás,ingerlés!Az ilyen reakció a nézőből mindenképpen dühöt vált ki vagy a tettes,vagy az áldozat felé!Mindkettő pozitívan hat.

Amúgy meg hogy néz ki,ha egy filmben van egy ijesztő jelenet,amire a szereplője semlegesen reagál?

2016. szept. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ritkán sikítok, de amikor igen, az tényleg zsigerből jön. Mondjuk nem ezt a horrorfilmes bazi hosszú műsikítást produkálom, hanem rövidet. Egyszerűen mert nekem ez a metafizikai reakcióm arra, ha nagyon megijesztenek.
2016. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A majmok is elkezdenek zajongani ha valami megijeszti őket. Ha mondjuk az egy másik állat,akkor a visítozás elijesztheti . Az emberek is ezért sikítoznak,ez egy megmaradt ösztön.
2016. szept. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem tudok sikítani, egyszerűen nem megy. Ha megijedek, pont hogy nem reagálok különösebben. Csak érzem, hogy meg vagyok ijedve. Viszont más sikítása irritál.

26/L

2016. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!