Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik egy férfinak csókolomot...

Illik egy férfinak csókolomot köszönni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 1. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
szerintem kortól függ. Én 28 vagyok, de a szomszéd bácsinak akit gyerekkorom óta ismerek csókolomozok. Ismeretlennek persze jó napot kívánok.
2008. okt. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Igen, én is így gondolom, idős régi ismerős vagy idős rokon esetében csókolomot köszönök, pedig én közel járok a harminchoz. Ismeretlen idős bácsinak jó napot kívánok.:)
2008. okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Én minden férfinak, akármilyen régóta ismerem "jó napot"-tal köszönök...
2008. okt. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
NEM. Nőknek szokás mondani leginkább férfiak szájából, de azt is így "kezét csókolom" . A rövidült "csókolomozás" nem udvarias forma.
2008. okt. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Én az első hozzászólóval értek egyet. Elég fura dolognak tartom, hogy ha valaki pl. gyerekkora óta ismer egy idősebb urat, és egyszer csak nem csókolommal, hanem jónapottal kezd köszönni. Én személy szerint a régóta ismert, idős férfiaknak nő létemre csókolommal köszönök.
2008. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Én tanáraimnak és ismerőseimnek mondom. Sztem egy lány köszönhet így tabnárának, de egy fiú semmiképp.
2008. dec. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem kisgyereként (fiuként) még elfogathato más férfinak "csokolomot" köszöni, de már nagyobb korában Jó napot kivánok köszönés az elfogadhatobb, és ez nem bunkoság, felnött korban nöknek szokás csokolomot, vagy kezi csokolomot köszöni. A kezi csokolom udvariasabb, mint a csokolom, de az utobbival szembe sem lehet semilyen ellenérv.
2008. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyrekkor óta ismert bácsiknak férfi létemre úgy gondolom beleférhet,de már a rokonomnak is inkább jónapotot meg jóestét köszönök.Egész egyszerüen mert gyerekesen hangzik, cikis dolognak érzem. idegeneknek meg felnőttként így köszönni,az kb. annyira kínos,mint társaságban taknyot enni órrból.
2010. szept. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már gyerekkorban el kéne kezdeni a "Jó napot (kívánok)!"-féle köszönésre ránevelni a gyereket, és így később a "csókolom" elhagyásából nem lesznek problémái. Mindig is viszolyogtam az ilyen köszönéstől, idősebb férfiak felé sem éreztem korrektnek. Néniknek gyakran köszöntem csókolommal, de erről kamaszkoromban le is szoktam.
2012. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Isten ments!!!

Mi is kínlódtunk ezzel kamaszkorunkban, addig ugye minden felnőttnek csókolom volt, de gimiben már iszonyú kínos volt az egész.

Úgyhogy én is azt javaslom a mai gyerekeknek, hogy csak nőknek köszönjenek csókolommal/kezi'csókolommal, férfiaknak eleve kívánjanak jó napot. Szoktam azt is hallani kamasz fiúktól férfiak felé, hogy 'tiszteletem', ez tökéletes.

És ha felnő egy lány, már az idősebb férfi is neki köszönhet csókolommal.


Vagyis férfinak semmi szín alatt ne mondjon egy lány vagy nő csókolomot, de egy fiú sem.

A pici gyerekek meg úgyis mindenkit tegeznek, míg iskolába nem kerülnek...

2012. febr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!