Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan tudnék megváltozni?

Hogyan tudnék megváltozni?

Figyelt kérdés
A mai napon belém kötött egy cigány. Pénzt követelt fényes nappal az utcán én pedig lefagytam. Az apám akkor jött ki a boltból és látta ahogy ő fenyegetőzik, követelőzik és teljesen felhúzta magát (mint utólag kiderült), hogy nem álltam ki magamért. Odajött és elkezdte ütni azt a csávót, még a kisujját is eltörte szándékosan és össze-vissza rugdosta. Hazafelé azt mondta, hogy igazából rajta töltötte ki a haragját, hogy nem álltam ki magamért mert ha a sarkamra álltam volna akkor csak egy pofonnal elintézte volna a dolgot és nem bántotta volna tovább. Utána meg sértegetett hogy miért vagyok ilyen töketlen nem lesz ő mindig itt, hogy megverjen másokat akik belém kötnek. Szerintetek nem reagálja túl a dolgot az apám? A másik pedig hogyan változhatnék meg?
2016. aug. 30. 21:39
 1/4 anonim válasza:

Egy kicsit valóban túlreagálta a dolgot, elég lett volna az a nyakas, sőt.


Nem tudom, h milyen idős vagy, de minél többet éltél, annál könnyebb az ilyen helyzeteket lereagálni,illetve,ha jársz valami küzdősportra, az is tud segíteni (pl real wing chun, kravmaga, judo, valami ami nem csak formagyakorlatokból áll). Nem azért mert meg tanulsz verekedni, hanem mert mindegyik azt várja tőled, hogy váratlan helyzeteket jól reagálj le.

Én 2 féleképpen szoktam kezelni, megszórom egy kis apróval és menjen Isten hírével, vagy közlöm vele, h nincs nálam pénz, kártyázni szoktam (tárcát ne vedd elő, mert hamarabb kiveszi a kezedből és eltűnik, sem hogy felfogod).

A verekedés/fenyegetés, nem mindig a legkifizetődőbb, mert lehet a következő pillanatban kést ránt (ez esetben ha nem tudsz elfutni, akkor add neki a tárcád).

Ha te szeretnél változni, meg tálálod majd az utad, ha csak apád elismerése miatt tennéd, ne tedd.

Inkább állj vele szembe és mond neki, h te másképpen gondolod.

Ha van egy kis esze, helyből le fogja vágni, h már ezzel kiálltál magadért, csak a vérmérsékleted más. Nyilván ez nem azt jelenti még, h neked van igazad, hallagasd meg, h mit mond, és építsd be, amit hasznosnak találsz.

Nincsenek fekete-fehér dolgok. Van, h 1-1 gondolat felét elfogadja az ember, de az egészet nem tudná.

2016. szept. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

figyi, a legtöbb mai fiatal, aki "normális" körülmények között nevelkedik, nem nagyon találkozik fizikai erőszakkal, viszont a cigók kb ebben nőnek fel. Édesapád 30 évvel ezelőtt, amikor kemények voltak a körülmények, hozzászokott, hogy így kiálljon magáért.


Én is azt javasolnám, hogy kezdjál el valamilyen önvédelmi vagy küzdősportot, pl box, cselgáncs, kick-box, krav-maga (főleg ez utóbbi hasznos önvédelem szempontjából).


Hatalmas önbizalmat ad, ha megtapasztalod, hogy fizikai inzultussal szemben sem vagy védetlen, mert az edzéseken adod is és kapod is az ütéseket, és megtanulod lereagálni ezeket és megtanulod, hogy nem kell félni a fájdalomtól.


Az önbizalom növekedés egyébként minden téren megnyilvánul majd, a szóbeli konfliktusok kezelése terén is. Ha valaki szóban megtámad, meg fogod látni, hogy egyből nyugodtan le tudod majd reagálni, mert az semmi ahhoz képest, mint amikor fizikailag támadnak meg.


Nekem megváltozott az életem, amióta cselgáncsozom és krav-magára járok, még a csajozás is sokkal jobban megy a megnövekedett önbizalom miatt.

javaslom neked is, ha el vagy szánva a változtatásra, mindenképpen próbáld meg!

2016. szept. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

AZ apádnak magyarázd el, hogy ilyen viselkedésért még a rendőrségre is kerülhet. HA van egy szemtanú , kihívja a zsarukat, aztán lehet magyarázkodni. Nem mindig célszerű az erőszak.

HA a fickó csak szóban (verbálisan) zaklatott, akkor túlzás ezért megverni. Ha elkezd ütni, bántalmazni, akkor helye van annak, hogy fizikailag is megvédd magad, de még akkor is előfordulhat, hogy később ezt nehezen tudod bizonyítani.

2016. szept. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Yoisten válasza:
100%
Apád kicsit átesett a ló másik oldalára. Cigányoknak csak addig nagy a szája, amíg úgy látják meghunyászkodsz előttük , illetve ha hordákba verődnek mert olyankor nagyon keménynek érzik magukat. Abban a pillanatban hogy egyedül van és elhajtod a francba (ehhez valószínűleg a verbális és testi reakcióidnak is kell még fejlődnie) azonnal visszavonulást fúj(nak). Jó tanácsként: a hordákat kerüld el, vagy menj rendőrnek Ők kapnak fegyvert alanyi jogon. Amúgy ugyan ez a taktika vonatkozik "arab testvireinkre" is
2016. szept. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!