Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért félek beülni egy bárba,...

Miért félek beülni egy bárba, étterembe kávézóba? L/17

Figyelt kérdés

Akárhányszor arra gondolok, hogyha valaki elhív valahová akkor majd biztos be is ülünk valahová, felfordul a gyomrom. Nagyon félek. Igazából nem tudom egyáltalán a helyes viselkedést mert nem vittek sosem a szüleim ilyen helyekre. Borzalmasan félek attól hogy kínos helyzetbe kerülök, valamint ha belépek egy ilyen helyre vagy csak elmegyek mellette azonnal befeszülök és merevvé válok miután már egyáltalán nem érzem jól magam és csak hadarok össze vissza.

Fagyizástól is ugyanígy tartok. Nem tudok mások előtt enni! Úgy érzem hogy mindenki engem figyel....:(

S.O.S. :'( Borzalmas így élni, hogy nem merek beülni meginni egy koktélt sem mert még az italokat se ismerem.....


2016. júl. 1. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad, nyilván azért nem mersz beülni, mert nem igazán tudod az ottani szokásokat. (Amik egyébként semmi különöset nem takarnak.) Erre nem igazán lehet mit mondani, csak azt, hogy győzd le a félelmedet és bátran ülj be és lazulj el. Az itallapról pedig csak tudsz valamit rendelni, nincsenek annyira különleges kifejezések, hogy ne tudnád mit takar. (Persze azért van néhány fura szó, azt nyugodtan megkérdezheted, vagy nem olyan italt kérsz.) Ja, és nyugi, nem néz mindenki, csak győzd le ezt a félelmed. :)
2016. júl. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Félsz a terroristáktól.
2016. júl. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztos ennek a fóbiának is van valami latin neve.
2016. júl. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hmm, mivel ez csak akkor rendeződik, ha már nem először térsz be egy ilyen helyre, lenne egy javaslatom.

Egyedül, vagy a legjobb barátnőddel/barátoddal térjetek be egy kávézóba, pizzériába, bárba akármi. Aztán úgy kitapasztalod majd, hogy semmi extra nincs az egészben:D Szóval, ha randizni mész majd vagy valami addigra már rég elmúlt ez a feszélyezett érzés:)

Magyarul "bátorság" és tarts főpróbákat:D

2016. júl. 23. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha az megnyugtat valamelyest, nem vagy ezzel egyedül, ugyanígy voltam és vagyok még most is 10 évvel idősebb férfiként. Elég introvertált típus vagyok, ez még rátesz egy lapáttal.

Mostanra pl. McDonald's, Burger King, fagyizó helyeken vásárlás már nem probléma, de mindig elvitelre kérem. A fagyit is csak annyira nyalogatom az utcán, amennyire az olvadás miatt muszáj, a nagyobb részét inkább otthon eszem meg. De KFC kajáit már nem ismerem illetve éttermekbe sem járok, inkább házhoz rendelek. Jó lenne egy ilyen társ, aki egyrészt megérti ezt, másrészt talán együtt könnyebben tovább tudnánk lépni ezeken.


Amikor mások randizgattak, én akkor tartós kapcsolatban voltam, így totál kiesett ez a felfedezős időszak. Kapcsolatban valahogy nem is volt ez annyira probléma, egy nővel az oldalamon könnyebben ment. Az akkori barátnőméknél egyébként is inkább a családon belüli összejövetelek voltak jellemzők. Ott még éppen csipegettem, de nem rajongtam már azokért sem, mentem volna inkább dolgomra. Mostanra viszont rájöttem, hogy néha azért jó lenne.


Munkanapokon pedig inkább bekajálok munka előtt és után, minthogy valamelyik kollégával ebédelni menjek vagy esetleg az étkezőben megegyek valamilyen hozott kaját. Céges összejövetelek alól is mindig kibújok, úgyis csak ülnék magamban, van jobb dolgom is. Kezdetben furcsállták kicsit a kollégák, de mostanra remélem megszokták, hogy én már csak ilyen fura vagyok.

2017. szept. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!