Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miert nem jarnak mar konyvtarb...

Miert nem jarnak mar konyvtarba/konyvesboltba az emberek?

Figyelt kérdés
Miert van az, hogy, ha peldaul tomegkozlekedessel megyek valahova azt latom, hogy minden masodik ember a telojat nyomkodja, persze jogos, hat, ha fontos dolog miatt meg epp gondolom nincs mas dolguk, de miert nem fognak meg egy konyvet es olvasnak, akkor legalabb a koszon kivul is ragadna rajuk valami.
2016. jún. 24. 11:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

10#

Nem wikipediát kell olvasni. Olyan oldalakat kell keresni, amik hitelesek.

Amúgy a mostani könyveknél már nincs olyan szigorú ellenôrzés, főleg azoknál amik valamilyen idegen nyelvről lettek fordítva. Általában olyan emberek fordítják, akik semmit nem tudnak az adott témáról, ezért az ilyenek tele vannak hibával.


A másik probléma, meg pont az ellenörzésből fakad. A 2. világháborúról nem találsz olyan mostanában kiadott könyvet, ami objektívan írná le a történéseket. Mindegyik ördöginek és barbárnak állítja be a német hadsereget, az amcsikat meg isteníti és a könyv 90%-a a holokausztól szól. De ez így van minden politikával foglalkozó könyvvel, mert az aktuális rendszer ezt követeli meg.


Tehát történelem és haditechnika témakörben jobban jársz, ha az internetre hagyarkozol

2016. jún. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

# Piros Fehér Zöld


"Nem wikipediát kell olvasni. Olyan oldalakat kell keresni, amik hitelesek."


Köszönöm a tanácsot, most aztán ki vagyok segítve!

Mutass nekem egyetlen hiteles oldalt például egyháztörténetből, mélytengeri búvárkodásból, orchidea-tenyésztésből. Csak hogy néhányat mondjak.


Ha konkrét dologra vagy kíváncsi, mehetsz a könyvtárba. Hagy a haverhoz, kölcsönkérni a könyvét.

2016. jún. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12#

Írtam, hogy engem a történelem és a haditechnika érdekel, ezért erre a témakörre van rálátásom. Lehet, hogy az orchidea tenyésztésről van normális könyv, de arról amit én olvasok arról nincs.

2016. jún. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Én viszont rendre azt tapasztalom a saját hobbijaimmal és szakmáimmal kapcsolatban, hogy a neten arányaiban sokkal több fals információ, mint a nyomtatott kiadásokban. "


- Ugyanez igaz sok területre a könyvtári könyvekkel kapcsolatban. Az, hogy egy könyvet kinyomtattak, nem biztosíték arra, hogy minden igaz benne.

2016. jún. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mert digitális formátumban olvasok. Felesleges könyvtárba mennem. A hobbimhoz/szakmámhoz szükséges könyvek talán nehezebben fellelhetők pdf-ben, vagy epub formátumban. Viszont van pár szkennelt verzió ami körbejár ezekben a körökben. A többit pedig megrendelem online felületekről. Minden egyéb nagyrészt elérhető online. Amit letöltve a felhőben tárolok. 21. század.
2016. júl. 23. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én még mindig dugig látom a könyvesboltokat csúcsidőben... a könyvtár megint más tészta. Rengetegen olvasnak már e-könyvolvasón (aki nem látott még ilyet, simán azt hiheti rá, hogy tablet), anyagi megfontolások miatt egyre több könyvtárat zárnak be (olyat is, ahol a látogatottági arányok ezt nem indokolják ezt meg), van, akinek a környékén nincs is könyvtár, és az idejébe nem fér be, hogy fél-háromnegyed órát utazzon a könyvtárba. Plusz azért az is korlátolt dolog, hogy úgy fikázod az okostelefonozókat, hogy azt sem tudod, épp mit csinálnak. Én pl. a személyes és munka jellegű e-mailjeimre válaszolok, meg olyan böngészéseket végzek a neten, amire aznap szükségem lenne, de munkahelyen már nem tehetném meg, mert nem a munkához tartozik (boltok nyitva tartása stb.).
2016. júl. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16. vagyok


Ja, és az is igaz, hogy rengeteg könyvtár van, ahol nincs semmi új, modern olvasmány, csak sok régi vacak, sokszor nem is értékes vagy időtálló.


Arra meg nem lennék büszke, ha vkinek a legmaradandóbb olvasási élménye a Havas-könyv. Ha még szépirodalmat írtál volna, akkor megértettem volna ezt a fene nagy felháborodást...

2016. júl. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!