Miert nem jarnak mar konyvtarba/konyvesboltba az emberek?
Mi járunk a 3 éves fiammal könyvtárba. Nincs az a pénzmennyiség, amennyit könyvesboltban hagynánk, ha mindet meg kellene venni (heti 3-4 könyv...). Meg hát az esti mese nem mehet telóról...
Terhesség előtt/alatt is sokat jártam könyvtárba.
Sörözőben dolgoztam pultosként. Telómat lopták el pultból, könyvemet egyet sem... Ezért inkább a hagyományos olvasást választottam...
32/N
De megértem azokat, akik nem visznek magukkal könyvet BKV-n. Mert a telefon így is, úgy is nála van. A könyv meg egy plusz, amit cipelni kell...
Rendszeresen járok könyvtárba és könyvesboltba is, de nem úgy tűnik, hogy kevesebben lennének, mint 20-30 évvel ezelőtt. Az persze lehet, hogy eleve kevesebb a könyvtár és a könyvesbolt.
Az internet persze nagy segítség, de csak az általános tájékozódás szintjén. Ha valami konkrétan érdekel mondjuk a dunai gőzhajózásról vagy az északi-tengeri bálnavadászokról, akkor nem éred el az összes fontos infót a neten (különösen magyarul nem), muszáj elsétálni egy jobban ellátott könyvtárba.
A könyvtárak el vannak hanyagolva, kb 0 forintból gazdálkodnak, a legtöbben csak "ezer éves" könyvek vannak.
A könyvesboltokban meg aranyárban vannak a könyvek. Múltkor voltam egy libri könyvesboltban, nézelődni. Engem a haditechnika érdekel leginkább, ezért azokat nézegettem. Egy 100 oldalas könyv 5000 forint... A másik pedig az, hogy tele vannak hibával. Szintén haditechnika témakörben megnéztem 5 könyvet, abból 3-ban találtam hibát. Az egyik 2. világháborúval foglalkozó könyvnek a borítóján volt egy olyan fegyver, amit 1956-ban használtak először. Egy másikban egy repülő metszetrajzánál a pilótára mutató nyílhoz írták, hogy "motor" a fegyverekhez, hogy "rádió", a rádió pedig bomba volt szerintük.
Ezek után miért vennék könyvet, ha a neten megtalálom ingyen úgy, hogy nem hemzseg a hibáktól?!
Azért az túlzás, hogy nem járnak könyvesboltba. Ha pl bemész egy Libribe, mondjuk az Alleeban, ott mindig van egy csomó ember.
De én pl azért nem járok, mert iPad-en szoktam olvasni.
Igazad van, már az össze könyvtár és könyvesbolt bezárt, vagy csak azért maradtak fenn, mert az állam támogatja őket...
Magyarázd el: miért volna evidens, hogy az emberek olvassanak? ÉN sokszor látom, hogy a tömegközlekedési eszközökön olvasnak az emberek, és olyan minőségű könyveket, hogy akár Angry Birdszel is játszhatna, ugyanolyan szellemi élmény volna. Mi ez felmagasztalása az olvasásnak, és miért kell mindig úgy beállítani, mintha veszélyeztetve lenne, amikor tucatnyi felmérés bizonyította már, hogy ez nem igaz?
"Meg regebben mikor sokat jartam Volannal mindig Havas Henrik K****elet cimu konyvet olvastam."
- És erre most büszke vagy?
# 4
"Ezek után miért vennék könyvet, ha a neten megtalálom ingyen úgy, hogy nem hemzseg a hibáktól?!"
Én viszont rendre azt tapasztalom a saját hobbijaimmal és szakmáimmal kapcsolatban, hogy a neten arányaiban sokkal több fals információ, mint a nyomtatott kiadásokban.
Nyomtatásban azért több lépcsős szűrő van (lektor, szerkesztő, kiadó), ami ugyan elromolhat, akár az összes lépcsője is egyszerre, de a neten meg egyáltalán nincs ilyen szűrő.
Ott van például a wikipédia. Meg lehet nézni, hogy bizonyos témaköröket egyáltalán nem hozzáértő szakemberek, hanem nagyon lelkes, de kellőképpen elvakult fanatikusok szerkesztenek. (Az angol még csak-csak, de a magyar, és más kisebb nyelvek anyaga időnként katasztrofális.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!