Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vegyem fel vagy nem vagy...

Vegyem fel vagy nem vagy vegyek másikat?

Figyelt kérdés
esküvőre megyek és van 1 piros ruhám térd fölötti csipkés,nem kivágott felül normális, a váll pánt is vastag így a vállamból sem látszik semmi,csak attól félek mivel piros eléggé feltűnő leszek,help:)

2016. máj. 19. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Én simán felvenném... Esetleg vegyél rá egy fekete bolerót, v blézert, v valamit, ami illik hozzá.
2016. máj. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen ezen gondolkodtam én is h esetleg veszek fel hozzá fekete bolerót és fekete cipőt
2016. máj. 19. 14:25
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Esküvőre nem illik pirosban, feketében és fehérben menni.
2016. máj. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
65%
NE vedd fel!A piros tilos az esküvői etikett szerint!Tiszteld meg az ifjú párt azzal, hogy sem fehéret, sem feketét, sem pirosat NEM veszel fel!
2016. máj. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már azt fogom felvenni,nincs időm/pénzem másikat venni és itthon is azt mondták nyugodtam vegyem fel hisz fiatal vagyok még :)
2016. máj. 24. 22:56
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Fehérben nem illik menni, maradjunk ennyiben.

A többi idejétmúlt, ahogyan az is, hogy illik szüzen férjhez menni. Egyes hozzászólók az ókorban élnek.

2016. máj. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Sz@rj is nyugodtan az asztalra, hisz fiatal vagy még. Most komolyan ez a kifogás? Nem illik és ez nem maradiság hanem illemszabály. Bunkóság.
2016. máj. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Az illem/hagyomány szerint nem illik pirosban (sem) megjelenni vendégként, mert az az új asszony színe, függetlenül attól hogy te mennyire vagy fiatal, csinos, stb.

A helyedben rákérdeznék a menyasszonynál, hogy őt esetleg zavarná-e, nem tudhatod mennyire ragaszkodik ehhez a hagyományhoz.

2016. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kései Sirató ***** válasza:
0%

Ha kombinálod feketével, nyugodtan vedd fel, öreg nyanyák tanácsát ne vedd figyelembe.

Valóban idejétmúlt, hogy ne lehetne pirosban megjelenni.. Ha megnézel egy esküvői magazint, már a menyasszonyok színe se kizárólag a fehér, és nem csupán az ekrüre gondolok, hanem mindenféle színes betétek, hímzések, csipkék vannak a mai menyasszonyi ruhákon.

200 éve még a színes menyasszonyi csokor is elképzelhetetlen volt, csak fehér csokor volt illendő és feltétlenül fátylat viselt minden menyasszony. Az évek során a szokások változtak és folyamatosan változnak, ezt persze nem mindenki tudja, de velük ne foglalkozz.

2016. máj. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egy fekete cipővel,zakóval szeretném felvenni és családban is azt kérdezték miért ne venném fel?,meg a menyasszonyt is megkérdeztem ő nem zavarná azt mondta,végül is ezért maradtam ennél
2016. máj. 25. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!