Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elpusztult hím zebrapinty,...

Elpusztult hím zebrapinty, vegyek a párjához másikat?

Figyelt kérdés
Elpusztult a pár fiúja, a lányka idegesítően csendes azóta. A hím nagyon békés volt, csendes, el lehetett engedni a lakásban aztán visszahívni és visszatenni a kalitkába, a tojó viszont nagyon félénk és ideges jellegű, együtt mondhatni tökéletesek voltak. Vegyek hozzá másikat, vagy inkább ne kockáztassak?
2015. júl. 18. 01:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Vegyél. Zebrapintyeket nem lehet egyedül tartani, nem olyan, mint egy papagáj.


Az enyém is tiszta depis lett. mikor elpusztult a párja, és csak ült a kalitka sarkában. Az új madárkával hamar összeszoktak.

2015. júl. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sem papagájt, sem zebrapintyet, de még a közhiedelemmel ellentétben kanárit sem szabad egyedül tartani.

Sajnos viszont sokan tartanak egyedül papagájt. Pintyet már kevesebben, ugyanis ezeken az állatokon látványosan érzékelhető a viselkedés megváltozása, ha egyedül van. A papagájoknál csak ivaréréskor "jönnek ki" az egyedül tartás hátrányai. (Pl. Tolltépés, rikácsolás, emberre fixálás, agresszió stb.)

Vegyél neki mindenképp egy párt. Nagyon szociális állatok, még ha nem is jönnek ki olyan jól, mint a előző madárral, biztos, hogy el fogják fogadni egymást, és sokkal boldogabbak lesznek.

2015. júl. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, jövőhéten elmegyek neki párt venni.
2015. júl. 18. 12:33
 4/4 CINKE PAPA ***** válasza:
Én is így jártam csak nálam már a nőstény le tojt 1 db tojást és nem tudom mit tegyek.Így is lehet mellé egy új hímet be tenni??Ki fogja költeni a tojást?Bírni fogja?Vagy mit tegyek?
2017. márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!