Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Velem van a baj avagy mindenki...

Velem van a baj avagy mindenki mással?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, velem van a baj vagy mindenki mással?


Akármerre járok, mindig minden tiszta mocsok és szemét, az emberek minden gondolkodás és bűntudat nélkül hagyják ott a szemetük, cigicikkeik stb. amerre épp járnak.


Én már a 30-as éveimben járok, és eddig csak 1x dobtam el egy üdítős dobozt évekkel ezelőtt, de aztán azt is annyira megbántam hogy visszamentem 400méter távolságból is hogy felvegyem és kidobjam egy szemetesbe ha útba esik egy.


Nem tudom, nekem alap hogy nem szemetelek, ha szemetem van útközben, de nincs szemetes akkor bedobom a zsebembe, táskámba ami épp akad, de egyszerűen képtelen vagyok eldobni, bár eddigi tapasztalatom alapján a társadalom nagyon kis hányada gondolkodhat hozzám hasonlóan...


2016. ápr. 28. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár a kérdést rosszul tetted fel,de egyébként igen, azokkak van a baj,akik szemetelnek, gumit égetnek vagy más hasonló dolgokat művelnek. Az ilyen ne panaszkodjon rá,hogy beteg lesz,hogy ronda az erdő a szeméttől. Amíg ilyen a mentalitás, addig nem csodálkozhatunk azon,hogy nagyban is hasonló dolgok mennek.
2016. ápr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem mindenki más szemetel, csak néhányan, viszont azoknak napokig nézheted a szemetét. De valami baj csak lehet veled, hogy 30 év alatt ezt nem tudtad feldolgozni. Én sem szemetelek soha, mégis el tudom fogadni, hogy bizonyos helyeken nem annyira kulturáltak az emberek, ez sok idő amíg változni fog.
2016. ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

A társadalom ki van fordulva magából. Figyeld meg, le is fognak pontozni.

Pl 20 évesen férjhez megy valaki, azt megszólják, hogy micsoda butaság, ilyen fiatalon... Ha viszont ide-oda kefél, abban nincs semmi rossz. Ha netán meleg meg még meg is dicsérik.

Vagy pl én nagy állatbarát vagyok, ennek ellenére az viszont szerintem nem természetes, hogy ha pl egy kutya összemarcangol egy gyereket, akkor az első kérdésük az embereknek a "mi lesz szegény kutyával". A másik meg, van néhány olyan aki szeret kegyetlenkedni az állatokkal, ez teljesen elítélendő. Pl főbe veri a kismacskákat (miért nem ivartalanítja a nagyot?). Ez közfelháborodást kelt, és teljesen jogos is. Viszont az abortuszt meg milliószámra végzik, olyan már mint elnyalni egy fagyit. A gyereket megint kevesebbre tartják.

Vagy ott a másik dolog: burjánzik mindenütt a korrupció, csalás, stb.

A szemetelés meg... már lassan hozzászoktam, hogy ilyen galádok. Ahol én lakom oda is állandóan hajnalban odahordja valaki zsákszámra. Ilyen mocsok emberek vannak, még nem jöttem rá ki csinálja.

Aztán ott van, ha netám valaki erkölcsös, józan életet él: egyből megszólják utálják. Pl az egyik ismerősömhöz járnak a Jehova Tanúi. A barátai szidják, mint a bokrot. Ő is mondja, amíg ivott, hazudott, addig jó volt, most hirtelen rossz ember lett mert józan életet él. Ha drogozna, nem lenne semmi gond.

"ekem alap hogy nem szemetelek, ha szemetem van útközben, de nincs szemetes akkor bedobom a zsebembe, táskámba ami épp akad" Tartsd meg jó szokásod. Én sem szemetelek, sőt voltam párszor szemétszedésen is, hát van mit összeszedni-

2016. ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, jó volt olvasni a soraidat, én pont ugyanilyen vagyok :) Csak hozzá kissé idegbeteg is, amikor látok valakit szemetelni, nem bírom megállni és mindig szólok. Egyszer úgyis kapni fogok ezért :)

Rettentően bántja a szemem, hogy az utcák, terek, megállók telis tele vannak eldobált szeméttel. Két pici gyerekem van, de már most tudják, hogyha nincs a közelben szemetes, akkor addig fogják, vagy teszik zsebre, amíg nem jutunk el a következő kukáig.

2016. ápr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A mai nem kezelt szemetét a jövő generáció mérge.. mondhatnám .. Ezt kéne,hogy észre vegyék..
2016. ápr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tartják kevesebbre a gyereket te kretén, hanem az embereket nem korlátozhatják a jogaikban, míg az állatokkal azt csinálnak, amit akarnak. (sajnos)
2016. ápr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy meg hogy jön a szemeteléshez az, hogy huszonéves lányok r**ancok? Meg főleg a melegek?

Minek kell itt provokálni ? Ha kicsi a pöcölőd, tanuld meg használni, ne itt kompenzáld a nyomorod.

2016. ápr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam szólni a szemetelőknek, mert nem éri meg magam felhúzni rajta (ők ugyanúgy folytatják utána) - de amikor naponta többször látom, hogy valaki úgy szívja el a cigit, hogy meggyújtja, 1 percig a szájában van, majd maga alá dobja, olyankor kedvem lenne felszedni és a szájába visszatömni. Még rosszabb amikor fél méterre a kukától csinálja ezt, vagy el sem nyomja, hanem füstölve elpöccintini, és ahova kerül ott a helye.


Ahogy előttem leírta valaki, én is inkább a zsebembe rakom a papírt, vagy táskába ha éppen nincs szemetes a közelben.


A szemét és mocsok oka, többek között, hogy sokan úgy gondolják teljesen mindegy ha eggyel több csikk van a földön; ahelyett hogy egy csikkel tisztább lenne, ha oda rakják ahova kell.

2016. ápr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

7-es. Mert te aztán okosat mondtál. Neten keresztül megállapítod valakinek a farok méretét. Vagy talán fogtad? :D

Am meg igen sokan pont lesz*rják a szemetelést, sajna ilyen űa társadalom.

2016. ápr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mittudomen1321 válasza:

ez sajnos ilyen. sok a ****paraszt, meg a *** szülő. amit a 2. hozzászóló írt azt felejtsd el ha nem haragszik meg rám. nincs ezen mit feldolgozni. ***** meg magát a sok szemetelő ember. meg ha nem haragszol azzal sem értenék egyet, hogy ez majd változni fog. nem fog ez a büdös életben sem sajnos, csak ha A fegyvert nyomnak a fejükhöz B a kihalás szélére jutunk akár ez miatt.


kedvencem mikor azt látom hogy az erdők tele vannak szeméttel. és most nem feltétlenül a nagyobb "lerakatokra" gondolok, hanem ott járó kelők, sütögetők, kutyát sétáltatók, császkálók, piálok ésatöbbi emberek otthagyott kisebb nagyobb szemetére... 18-140 éves korig. talán a fiatalabbakat nem bántanám, inkáb csak bízok benne hogy majd idővel megváltoznak, de a többit tarkón lőném a ******* esküszöm. na jó nem. pedig lehet azt kéne.


nincsen veled semmi baj, rendes ember vagy mint itt sokan mások is.

2016. máj. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!