Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha vacsoravendégek jönnek,...

Ha vacsoravendégek jönnek, hogy működik ez a "cipő a lakásban" kérdés?

Figyelt kérdés

Szóval nemrég költöztem el a szüleimtől saját lakásba, és a lakásavatók összejövetelek között most egy igazi vacsora volt komoly menüvel és vendégekkel (két munkatársam, akikkel nagyon jóban vagyok). Most biztos bunkónak néztek, de amikor megjöttek, ledöbbentem, hogy hogy kiöltöztek, elegáns koktélruha+magassarkú... szóval zavarba jöttem teljesen, hogy egyrészt mit mondjak, vegyék-e a cipőjüket (le szoktam vetetni, egy fehér puha plüss szőnyeg van a nappalimban...)... másrészt miután nem mondtam semmit és bejöttek cipőben, gáznak éreztem, hogy rajtam csak egy színes filcpapucs van (hál istennek a ruhám kb semleges volt, egy fehér blúz és egy farmer). Szóval mondtam is, hogy bocsi, nem volt időm teljesen felöltözni, gyorsan belebújtam én is egy balerinába, majd elrohantam "pisilni", hogy a fürdőben lemossam a talpát :D

Amúgy nem lett persze semmi baja a szőnyegnek, meg nem parázom túl szerintem ezt a dolgot, csak kíváncsi vagyok, hogy ilyenkor hogy illik... szóval egyrészt szabad-e szólni, hogy vegyék le a cipőt a vendégek, vagy pedig még a vendéglátónak is illik ilyenkor cipőt venni?


2016. ápr. 26. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A vendégnek illik felajánlani, hogy leveszi. A vendéglátónak illik ezt visszautasítani.
2016. ápr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Vendégeknek alapjáratban le kéne venni a cipőt, és a vendéglátó mondhatja, hogy

- " nem kell levenni, nyugodtan gyertek be"

Vagy

eleve kirak a vendéglátó egy csomó papucsot, és amikor jönnek a vendégek, már az előszobában mindenki kezébe adni egyet, így azok a vendégek is észbe kapnak akiknek fogalmuk sincs az illemről.

2016. ápr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja hát én is arra gondoltam, hogy alap, hogy leveszik a cipőt az emberek, meg idáig úgy is volt, de másrészt meg senki se jött még így "kiöltözve" hozzám...
2016. ápr. 26. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Bizony, groteszkül fest az elegáns társaság, estélyiben és harisnyában... Nálunk így keveredik a keleti cipőlehúzós kultúra a nyugati öltönyös-nyakkendőssel. Ugyanis Párizsban vagy Londonban soha senki sem húzza/huzatja le a cipőt. Pedig ott is esik az eső, hull a hó...
2016. ápr. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tegnap 23:37

Ez nem igaz. 13 éve élek Angliában, és alap, hogy amikor eljönnek látogatóba leveszik a cipőjüket az angolok. Magam is meglepődtem amikor a villanyszerelő is levette, sőt amikor a fest jött, ő a cipőjére zacskót húzott. Az angol barátaink ha átjönnek, már az előszobában leveszik a cipőjüket. AMi nem csak nálunk van, mert ha másokhoz megyünk, ugyanez a helyzet.

2016. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazából egy alapos lábtörlés után már biztos elég tiszta a cipők talpa, hogy nem hoznak be a talpukon mocskot, nem?


A munkások cipőjét meg szinte lehetetlen letörölni, mert mély vájatok vannak a talpában, és a vájatokból is potyoghat homok, föld, akármi. És pont nekik kell biztonségból a cipő, meg a gumi talp.


A kellemetlen ilyenkor csak az lehet, ha a padlón a tűsarkú cipők sarka nyomot hagy.

2016. ápr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!