Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság ilyen esetben? L

Bunkóság ilyen esetben? L

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, mindig a fiatalabb köszön, illetve a férfi először. Aztán már mindegy, akinek hamarabb sikerül.


Van egy srác. Mindig köszön, én is neki. Viszont van 1-2 haverja, ismerőse, akikkel olykor látni szoktam. Volt, hogy nem csak az adott sráccal láttam őket. Sosem köszönnek, pedig elég sokszor összetalálkoztunk már. Mindig néznek, ahogy jönnek velem szembe simán bámulnak, de még véletlenül se böffentené el egyik se magát. Ők engem nem érdekelnek, 8, hogy köszön valaki vagy sem. Csak a srác miatt kérdezem. Ha tegyük fel ketten vagy hárman jöttek velem szembe az utcán, többször csak sziát köszöntem.


Amúgy általában ha egy barátomat társasággal látom, sziasztokot köszönök. Viszont ezek mennek, mint a borjú, csak bámulnak, + fiatalabbak és fiúk. Szóval ha ilyenek és se foglalkozzak velük?


2016. ápr. 16. 09:13
 1/4 anonim válasza:
65%
Igen, a férfiaknak/fiataloknak illik először köszönni, én is ez alapján élek, DE, velem is előfordult, h akiket látásból ismertük egymást fiúk, azok nem köszöntöttek, majd a köv.alkalomnál én köszöntöttem először, ők vissza. Később aztán vagy már ők köszöntöttek először vagy ugyanúgy nem és én is sz*rtam rá.. :D Ilyen miatt én nem vagdalom fel az ereimet, mert valakiket nem tanítottak meg az alapvető intelligenciára :)
2016. ápr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hát azért nem mindig a fiatalabbnak és a férfinak kell először köszönnie. Szép is lenne. Pl. műszakváltásnál a munkahelyen annak illik először köszönni aki akkor érkezett be a munkahelyre. Mert mikor reggel 6-tól dolgozok délután 2-ig és a jön a váltás egy hölgy személyében és baxik köszönni akkor én sem fogok neki. Ennyi.
2016. ápr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ők engem nem érdekelnek"


- Akkor nem mindegy? Miért köszönnének neked?

2016. ápr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt ilyen mereven kezelni. Igen, általában úgy van, ahogy írtad, de vannak kivételek. Jelen esetben maradj az eddigi szokásaidnál, és ne törődj ezzel. Sok fiatal nem köszön, nem bunkóságból, hanem mert fogalma sincs, hogy kéne. Nem szokta meg.

Egyébként ebben a korban ezt nem kell ilyen mereven kezelni, az köszön, aki előbb meglátja a másikat. No persze ha a dolog ezáltal egyoldalúvá válik, akkor érdemes elgondolkodni.

2016. ápr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!