Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kívánja azt egy férfi,...

Miért kívánja azt egy férfi, hogy nő legyen?

Figyelt kérdés

Hallottam néhányaktól, hogy örülnének, ha inkább nőnek születtek volna, mert szerintük egy nő boldogabb, nőként szebb az élet. Nem értem, miért gondolják így, és nem volt alkalmam tőlük megkérdezni, ezért írom ide.


Természetesen oka van, hogy pont ezek a kijelentések ragadtak meg bennem ennyire. Sérelmek és meg nem értett dolgok százait tudnám sorolni, és néhányat megosztanék veletek, hogy megértsétek, miért érdekel a kérdés:


Egy osztálytársam történetével kezdeném. Csinos, ápolt, jó tanuló lányról van szó. Egyszer meg kellett beszélnünk osztály szinten egy kérdést. Több vélemény ütközött és ő volt az egyik hangadó. A többség mellé állt. Később visszahallottuk, hogy az egyik srác, aki ez miatt nem kapta meg, amit akart, "kielégítetlen k*rvának" nevezte a lányt. Hozzá tette még, hogy szerinte a lány úgy vezeti le a kielégítetlenségből adódó frusztrációját, hogy őneki tesz keresztbe. Ezzel szemben egy másik lány, aki szintén csinos de kissé tudatlan, (amúgy nagyon jó lelkű) a "dugni való szőke" címet érdemelte ki.


Azt látom legtöbbször, mint a fenti két példában, hogy bármiről is legyen szó, képtelenek a fiúk úgy beszélni egy lányról, hogy a szexet ne hoznák rögtön vele párhuzamba. Mintha egy lány, akár okos, akár buta, nem lenne más, csak egy szextárgy. Ezek után nehezen tudom elhinni azt az állítást, hogy egy ilyen férfi tényleg egy megértő és szeretettel teli nőt akar társnak. Hogyan volna képes szeretet várni attól, akit csak ágybetétnek tart? Ez némi tudathasadást feltételez, hiszen a matractól sem várunk szeretetet.


A lényeg, hogy választási jog ide vagy oda, ma is nagyon nehéz helyzetben van az a nő, aki azt szeretné, hogy komolyan vegyék, vagy hogy csak emberszámba vegyék. A szépséghibával rendelkező lányokra még rosszabb sors vár, mert ők szextárgynak se jók a srácok szemében, így még az "asszonyállatnak" járó kevéske tiszteletet sem érdemlik ki. Ha megkérdeznének, hogy én hol állok ebben a sorban, plusz 10 kilóval még a megtűrt személy vagyok. Az, akit még nem cseszegetnek a kinézete miatt, de jobb ha egy szót se szólok. Nem vigasz, de van, aki nálam rosszabbul jár minden egyes nap, ebben a tetves iskolában.


Nem gondolom, hogy máshol jobb lenne a helyzet, mint nálunk. Ezért is nem értem, miért szeretne néhány férfi nőként élni? Mit remélnek ettől? A dolgozó felnőttek világáról természetesen semmilyen személyes tapasztalatom nincsen, de azt hallom mindenhonnan, hogy felnőttként is ugyanezzel néznek szembe nők, szóval ne mondja senki, hogy amit én az osztályomban látok, az csak a fiúk kamaszkori butasága.


Remélem ide talál egy női létre vágyó férfi és segít megvilágosítani a dolgot. :) Elnézést, hogy hosszú lett, ha elolvastátok, köszönöm szépen.


16/L


2016. márc. 23. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Most egyetlen osztálytársad két bunkó megjegyzése alapján jutottál el oda, hogy a férfiak nem veszik komolyan a nőket?


Egyébként vannak dolgok, amik könnyebnek tűnnek nőként, a nőkkel szemben elnézőek, még ha ez egyfajta lekezelésük is hosszútávon. Pl. egy olyan munkát, amelyhez nem kell se fizikai munka, se képzettség, könnyebben szereznek meg nők, sőt sok helyen kifejezetten női eladókat keresnek, holott semmi nem indokolja, hogy a férfiakat ki kellene zárni az ilyen munkakörből. Ettől függetlenül persze nem kell vágyni arra, hogy nők legyünk.


Hozzáteszem, nők részéről ugyanúgy olvasni, hogy a férfiaknak mennyivel könnyebb, és ugyanúgy megvannak a lekezelő megjegyzések.

2016. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem egyetlen osztálytársam megjegyzése alapján jutottam el ide, de ha mindent felsorolnék, egy könyv kitelne belőle és senki el nem olvasná, ezért csak két rövid példát írtam le. A válaszod többi részét köszönöm.
2016. márc. 23. 11:18
 3/3 Kései Sirató ***** válasza:
HA felnősz, rájössz majd arra, hogy rengeteg helyen kényszerülnek a férfiak arra, hogy komolyan vegyék a nőket.
2016. márc. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!