Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem vártak a pedagógusok...

Miért nem vártak a pedagógusok pedagógusnapig a saját 12 vagy akárhány pontjukkal?

Figyelt kérdés
Hova ez a sietség, miért kellett március 15.-ét fölhasználni a céljaikhoz? Nem szép dolog.

2016. márc. 15. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Miért vártak volna pedagógusnapig? Mi ez a baromság? És ha mondjuk a szippantósok tiltakoznának valami ellen, akkor ők meg várjanak a szippantósok napjáig? Agyhalott ötlet. Március 15-énél jobb nap a hatalom elleni tiltakozásra nincs.


Amúgy meg ami tényleg nem szép dolog március 15-én, az inkább az, amikor a miniszterelnök gazdaállatokról meg elhalásról beszélve leparatizáz mindenkit, aki nem tapsol neki.

2016. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem szeretnek ünnepelni és amúgy semmit se jelent Nekik március 15.-e. Meg hát ráérnek, most itt volt a hosszú hétvége, jövő héten ott a tavaszi szünet, aztán pedig a húsvéti. Utána néhány hét és véget is ér a tanévük és még több idejük lesz tüntetni, hiszem munka híjján nem tudnak majd sztrájkoni. Ez van.
2016. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Március 15.-e nem a tiltakozás napja, hanem az emlékezésé. Nem?


Tiltakozni bármelyik más nap lehet. Március 15.-e a 48-as forradalom napja. Petőfié és a többieké.


Tanév lesz jövőre is, ha pedagógusnap után nincs elég idejük a tiltakozásra.

2016. márc. 15. 19:03
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

"Március 15.-e nem a tiltakozás napja, hanem az emlékezésé"


Ezt hallgattuk 40 évig a korábbi elvtársaktól is. És eleve, mintha nem lenne alap, hogy a legnagyobb tüntetések a forradalmak évfordulóján, március 15-én és október 23-án vannak. A Fidesz is ezeken a napokon tüntetett kivétel nélkül mindig, amíg a komcsik voltak hatalmon. Most meg, hogy őellenük tiltakoznak, megy a szemforgatás, hogy micsoda szentségtörés március 15-én tüntetni. Hát ilyen képmutató bandát én még nem éltem...

2016. márc. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azok a régi megmozdulások -nem voltak tüntetések, amikről én tudok- mind ugyanúgy március 15.-ei megemlékezések voltak, csak külön a hivatalostól, ami össze volt kötve még ápr. 4.-ével is. Nem volt semmi másról szó ezeken a megmozdulásokon, mint magáról március 15-éről, 48ról. Versek, az eredeti 12 pont. És semmi internacionálé a végén.

És utána maradt az egyházi iskolába járás.

2016. márc. 15. 19:36
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Gőzöm nincs, miről hadoválsz. Tüntetett a Fidesz a kormány ellen március 15-én minden évben, amíg az MSZP volt kormányon? Tüntetett. Csak március 15-ről volt szó ezeken a tüntetéseken? Rohadtul nem, rengeteget beszélt politikáról Orbán, 2007. március 15-én pl. az volt a fő mondanivalója, hogy a kormány, ha nem mond le magától, "elkergethető". Itt olvasható a beszéd:


[link]


Ha tehát a Fidesz bátran tüntetett és politizált mindig is március 15-én, akkor lehet másoknak is? Lehet bizony, akkor is, ha a pocakos al- és felcsúti Döbröginek meg az ájult híveinek ez rohadtul nincs az ínyére.

2016. márc. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves Sün Integré; valószínűleg én még a születésed előtti -illegális- március 15.-ékről beszéltem, ugye; amit szíveskedtél "hadoválásnak" titulálni.

Ma már könnyű.

2016. márc. 15. 23:35
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

Csakhogy a rendszerváltás előtti március 15-éknek a világon semmi közük ahhoz, hogy helyes dolog-e most március 15-én ellenzéki tüntetést szervezni meg tanári követelésekkel előállni. Köze ehhez - ebből a kifacsart szempontból - csak annak lehet, amit mondtam, hogy tüntetett-e a Fidesz is, amikor nem ők voltak kormányon. És láttuk, hogy a Fidesz ellenzékből fölhasználta az ünnepet a céljaihoz, hogy a te szavaddal éljek, és állandóan tüntetett és politizált a március 15-éken.


Ennyit erről.

2016. márc. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A pedagógusok maguk állítják, hogy szakmai alapú problémáik vannak, igaz? A politikai problémáik pedig a szavazáskor megoldhatóak, legközelebb.


Más dolog a politikai színtéren élők, pártok összeköttetése így vagy úgy március 15.-ével.

2016. márc. 16. 00:11
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem kérdező, nem siettek. Késlekedtek. Mégpedig nagyon. Már 2010-ben kellett volna. Sőt, korábban.
2016. márc. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!