Ki köszön előre?

Figyelt kérdés

Az Andrássy úti Burberry,Gucci és Louis Vuitton üzletekben van ajtonálló vagy micsoda,aki nyitja az ajtót.

Ha belépek,ki köszön elsőnek?

Én az ajtósnak utána az eladónak? Vagy az ajtós nekem én neki,utána az eladó?

Egyáltalán az ajtonállóbak kell köszönnöm? Talán hülye kérdés és bunkóság.

Kifelé meg én köszönök el az eladótól és az ajtonállótól?


2016. febr. 7. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:
ők köszönnek neked mivel ők vannak érted, kifelé meg te köszönsz el
2016. febr. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sosem értettem soha ezeket a "ki köszön előre" dolgokat. Ha meglátod és szeretnél neki köszönni, akkor köszönsz, nem várogatod, hogy ő mit csinál.
2016. febr. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Aki bemegy valahova, az köszön a bent levőknek. Bár szerintem ha van az ajtónál köszöntő ember, akkor neki kell elsőnek, mert azért van, de ha megelőzöd, nem lesz sértődés.

Kifelé is te köszönsz, mert te tudod, hogy mégy elfelé.

2016. febr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én előre szoktam,ha bemegyek valahova és ha nem köszönnek vissza,akkor szidom az anyjukat magamban!

Egyszer régebben körbe néztem a Louis Vuittonvan,de az ajtós csak nézett,szerintem várta,hogy én köszönjek vagy csak nem tudtaogyan köszönjön, nem tudhatta,hogy Magyar vagy külföldi vagyok.

Na mindegy én köszöntem be meg ki is mindenkinek .

Gondoltam van erre valami mód, elvégre a vásárló a " magasrangú" vendég.

2016. febr. 7. 09:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért az ajtónállókat is meg lehet érteni. Napi 8 órában ott ácsorog és köszön mindenkinek megállás nélkül. és gondolom a vevők nagy része rá se bagózik. Nyilván megunja a hiábavaló köszöngetést.
2016. febr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ajtónálló nem nem szerepel az illem-ben... Ő egy gép, az a dolga, hogy köszönjön és nyissa az ajtót.
2016. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aki egy épületbe érkezik, az köszön a már jelenlévőknek, de a vendéglős, boltos, szolgáltató értelemszerűen előre köszön a vendégének, vásárlójának. Az ajtónálló is.



Bemegyek a fodrászhoz, akkor először köszön nekem a fodrász, utána köszönök én neki és a többi vendégének, és azután köszön nekem a többi vendég. Persze a gyakorlatban azért már nem elvárás ez a szőrszálhasogatós precizitás.

2016. febr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!