Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Férfiak! Ti milyen esetekben...

Férfiak! Ti milyen esetekben várjátok el egy nőtől, hogy előre köszönjön nektek? Mikor csináltok úgy, hogy látványosan nem veszitek észre, amíg ő nem köszön elsőnek?

Figyelt kérdés
Minden eshetőség érdekelne!
2015. dec. 6. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem ismerem meg.
2015. dec. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na itt ez az egy, amiről biztos nincs szó, vagyis esetemben, nagyon is megismert, de azért köszi!
2015. dec. 6. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha előbb veszem észre az illetőt, akkor mindig mindenkinek előre köszönök, hölgyeknek, uraknak, az időseknek, a gyerekem lehetne tinédzsereknek, főnökeimnek, beosztottaimnak, ebből nem csinálok presztízs-problémát. Nekem az a ciki, ha valakit nem veszek észre véletlenül.
2015. dec. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Az illem szerint:

1. mindig az köszön előre, aki belép valahova vagy távozik onnan.

2. a főnöknek (rektor, igazgató) az alárendeltjei (nők is) előre köszönnek.

3. ha egyforma rangúak/beosztásúak lennének, a férfi előre köszön a nőnek.

4. ha egyforma rangúak/beosztásúak és azonos neműek is, akkor a fiatalabb köszön előre.

Persze ezek kombinációiból ezernyi helyzet adódhat, ezek iránymutatók csupán. Pl. az iskolában az osztályba belépő tanárnő köszön előre, hiszen ő a belépő/távozó (1-es prioritás), hiába idősebb és nő.

A kérdésedre válaszolva: Akkor várom el egy nőtől, hogy előre köszönjön, ha már "duplán" kijárna nekem az előre köszönés és mégsem köszönnek előre.

Tehát ha csak belép és nem köszön a női munkatársam, akkor üsse kő, nem akarok szóváltást, úriember lévén én köszönök előre és megvan a béke. Nem ismeri az illemet... De ha ráadásul még a főnöke is vagyok, akkor már duplán hibázik, szólni kell, mert egyébként nem veszi észre magát. Az ilyent konferenciára sem lehet küldeni, szégyent hoz a cégünkre. Lehet, hogy még enni sem tud. vagy a tegezés szabályait sem ismeri...

A viselkedést is meg kell tanulni, ezért jó és tisztességes helyére tenni a dolgokat. Ez mindenkinek hasznos.

2015. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, amiket írtál, azokkal én is tisztában vagyok. Én inkább olyasmikre vagyok kíváncsi, amit a válaszod második felében írtál. Egyébként nem sértettem illemet, vagyis nem én voltam a belépő, alárendelt stb... Mert akkor nem kérdezném meg. Inkább egy olyan dolog történt, hogy az illető elvárta, hogy én köszönjek előbb, pedig ő érkezett később, nem én (udvaron beszélgettünk többen), hangsúlyozom nem tanárom/főnököm volt és addig észre sem akart venni...
2015. dec. 6. 14:56
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Normális esetben, ha valaki nem veszi észre magát (hogy előre illene köszönnie), akkor a másik fél - a NŐ IS! - illik, hogy köszönjön.

Aztán vagy rájön az illető, hogy mégis neki kellett volna köszönnie, vagy nem. Utóbbi esetben megfelelő körülmények között lehet neki szólni is.


Régen volt olyan is, hogy rang szerinti köszönés. Az alacsonyabb rangúnak minden esetben előre kellett köszönnie, és ez alól nem volt kivétel.

2015. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

>> Régen volt olyan is, hogy rang szerinti köszönés


Most is van, csak hogy beosztásnak becézik. Próbálj csak meg ne köszönni a hivatalotokban egy magasabb beosztásúnak...

2015. dec. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, elejtett szavakból elég nehéz megfejteni... amit leszűrtem: hasonló beosztású, hasonló korú férfi, aki elvárta volna, hogy köszönj neki. Sajnos ez a leggyakoribb eset: nem tud viselkedni. Nincs mit tenni, ez van.
2015. dec. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

"csak hogy beosztásnak becézik"

Azért van különbség: a magasabb rangúnak nem volt kötelező visszaköszönnie. Most meg, ha valaki nem köszön vissza, az bunkó. Akkor is, ha ő király, és az utolsó földmíves alattvalója köszön neki.

2015. dec. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Talán még az az eset, ha nagyapád lehetne ( és nem akar csajozni veled :D ).
2015. dec. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!