Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van itt valaki, aki jártas a...

Van itt valaki, aki jártas a japán jelképekben és szimbólumokban?

Figyelt kérdés

Kaptam egy ajándékot japánból, de nem tudom pontosan megfejteni, hogy mit jelenthet. Két plüssbagolyról van szó. A kicsi bagoly a nagyobbik feje tetején ül.


Magának a bagolynak a jelentését az ajándékozó egy cetlire írta nekem:


Fukurou=bagoly

Fuku= jó szerencse Fu-rou= hosszú élet Fu-korou= gondmentes élet


Szóval magának a bagolynak a jelentését már tudom, de azt nem, hogy MIÉRT ÜL EGY PICI BAGOLY A NAGYOBBIK FEJE TETEJÉN? EZ IS JELENT VALAMIT, VAGY NINCS JELENTŐSÉGE?


Kíváncsi vagyok, mert elképesztően örültem az ajándéknak,és szeretném tudni, hogy pontosan mit jelképez, de az ajándékozó nem japán,így erre nem tudott válaszolni.


Előre is hálásan köszönöm a Válaszokat!



2016. febr. 1. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Az nem jelképez semmi, hogy két bagoly ül egymáson. Ami fontos, hogy náluk bizonyos szavakat, ha szétbontasz, egyéb jelentések lesznek, így, mint a fukuro, ahogy leírtad. Ennek van jelentése.
2016. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. febr. 26. 19:53

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!