Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagyon szeretnék szociológiáva...

Nagyon szeretnék szociológiával foglalkozni, de azt mondták, hogy irtó büdös a szociológia, már mindnetől távol van?

Figyelt kérdés
Pedig én nagyon szeretnék kiokosodni belőle, mert rengeteg dologra fény derülhet az ember életében, szerintetek is lehet büdösözni?

2016. jan. 20. 09:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
van egy szociológus ismerősöm és tudom hogy a hajós andrás is szociológus, de az még nem is volna elég, az a helyzet, hogy annyira nem vagyunk szeritnem tisztába azzal, hogy mire való a szociológia, nem vesszük komolyan, például a múltkor is volt egy lány, aki panaszkodott, hogy elvégezte a szociológia szakot, de feleslegesen, egy másik, amelyik meg annyira komolyan vette, hogy ledoktorált belőle, és van egy srác, aki szerint baromság a szociológia, semmi haszna, az emberek nem attól jobbak, vagy rosszabbak, hogy tudjuk a szokásaikat és tiszteletben tartjuk, de nekem erre egyből volt egy jó válaszom, mert azt mondtam, hogy bizonyos emberekről tudom, hogy attól jó emberek, hogy tiszteletben tartjuk a szokásaikat, holott ők nem is tartják tiszteletben, nagyon félek, hogy a szociológusok lenéznek, vagy visszaélnek a tudásukkal, azt mondják nagyon nehéz bölcsészek, ez igaz?
2016. jan. 20. 09:49
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor foglalkozz bele, és döntsd el, igazuk volt-e másoknak.


Szerintem magára valamit is adó, intelligens ember nem nevez "büdös"-nek egy tudományt.

2016. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Néha azért olvasd vissza, amit írsz, mert fertelmesen zavaros.
2016. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az építő jellegű kritikát, én nem szoktam megsértődni, ha nem fogalmazok a világon a legvilágosabban, de azért kicsit zavar, ha te lezavarosozhatsz bárkit bármikor
2016. jan. 20. 10:08
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez is egyfajta szociológiai jelenség: én úgy érzem, megvan a jogom lezavarosozni bárkit. Az is szociológiai jelenség, hogy téged ez zavar. Ez már kutatási terület.


De mindezt félredobva megteheted, hogy megmagyarázod, mi az, hogy "nehéz bölcsészek".

Illetve jó volna tisztázni, hogy a "bizonyos emberekről tudom, hogy attól jó emberek, hogy tiszteletben tartjuk a szokásaikat, holott ők nem is tartják tiszteletben" véletlenül lett ilyen sután megírva, vagy egy valamilyen szándékos filozófiai homály, mely többféle értelmezést, így többféle igazságot tesz lehetővé?

2016. jan. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"én nem szoktam megsértődni, ha nem fogalmazok a világon a legvilágosabban, "

Ezzel már felléphetsz a kabaréban ember,

Szerintem neked nehéz szak lenne a szociológia is.

2016. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A szociológia nagyon rokon a filozófiával, belátom, sokat kellene lapozatnom hozzá, hogy az emberek hogyan tudják tiszteletben tartani egymás intim szféráját, itt elsősorban a kultúrális összefonódásokról beszélek, a mulitkulturális egymásra hatásról, abban a saját magyarságunk suta, vagy sudár vonulatáról, abban, mint nép, nemzet, hová soroljuk magunkat mi magyarok, amikor együtt vagyunk, hogyan kerül ide a kereszténység szellemisége,a ivándorlók helyzetéről, hogyan válik valaki egy idegen országban a saját hazájának az ellenségévé, mit tesz az ember, hogy beinegrálódjon egy idegen országba, mit, hogy a s aját országában önmaga lehessen, társas és önálló individum, a szociológia minden értelmezésében egy pozitív jelző, a munkára szokták mondani viccesen, hogy büdös, manapság, ahogy járok-kelek, a szociológiánál érzem ilyen oltári szembeszökően, az emberek réteghalmokban beszélnek, hőzöngenek, vagy dicshimnuszokat zengenek, nincs meg arany középút, nem találják a helyüket, most tényleg tisztelet a kivételnek
2016. jan. 20. 10:55
 8/16 anonim ***** válasza:

tagold a mondandódat

a szociológia nagyon érdekes - ez a jelző jobb rá, mint amit te használsz. És nehéz. Nagyon más, mint a filozófia. Valamint a szociológusok előbb-utóbb találnak valamit mindig, ami az aktuális hatalomnak nem tetszik. Ezért József Attila szavával:a szociológusok "korán halnak", mint a mosónők.

2016. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Csodálom, ha neked érettségid van magyarból.

Ha szociológia szakra mész, a fogalmazásoddal foglalkozz, mert esszéírásnál úgy lepontoznak, hogy nincs az a vizsga amin átmennél.

2016. jan. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kitűnőre vizsgáztam magyarból, de a második beszélgetésem után kiderült, hogy nem szereztem gyakorlatot a magyar műveltésgi területen, ami oltári nagy gond. A szociológiához egy ilyen kérdezős oldalon is vállalni kell az embernek, hogy tagol és ilyenek? Meg a saját nevét? Ez haláli.
2016. jan. 23. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!