Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti milyen ruhában szoktatok...

Ti milyen ruhában szoktatok menni a szóbeli vizsgákra?

Figyelt kérdés
egyetem
2016. jan. 12. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Fekete nadrág/szoknya + blúz. ELTE
2016. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
fehér blúz/ing, fekete nadrág, vagy hosszú szoknya, zárt elegáns cipő, azaz ne szandál legyen, amiben kint van a lábujjad :)
2016. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem mostanában volt, de nálunk is az volt az alap, amit fentebb írtak. Azonban akkoriban volt néhány oktatónk, aki ezt nem várta el, farmer-ing-pulcsi volt rajta is, rajtunk is. De ezt természetesen előtte egyeztettük, nehogy félreértés legyen.
2016. jan. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
öltöny, nyakkendő, fekete bőr cipő, fehér ing, alsónadrág, zokni, téli vizsgaidőszakban még kabát, sapka, sál.
2016. jan. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sunshinedoll ***** válasza:
Fekete nadrág, ing (nem feltétlen fehér, de nem flanel ing, hanem csinosabb), nyáron blúz + elegáns cipő. esetleg blézer, ha hideg van.
2016. jan. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én öltönyben szoktam
2016. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem befolyásoló szándékkal, inkább csak egy sokadik részletként írom most ezt le:


Nem szoktam kifejezetten kiöltözni egy szóbeli vizsgámra sem... ha a vizsgáztatóról az órái alapján tudom, hogy a stílusa szerint öltönyben lesz, akkor esetleg a szokásos pulóver helyett egy fekete kardigánban megyek be, de ingben vagy pláne öltönyben talán egyszer vagy kétszer szóbeliztem a négy év alatt.


A legtávolabb álljon tőlem, hogy megsérteni akarjam az oktatóimat, viszont ((egyfelől közvetlen a vizsgám után rendszerint még szaladgálnom kell a városban, ahol semennyire nem praktikus a "díszmagyar", illetve)) az alapvető elképzelésem a helyzetről az, hogy nem öltözködéssel, hanem a tárgy lehető legalaposabb tudásával szeretném kifejezni a tisztelemet irántuk -- és ha egyszer valaki szóvá tenné ezt közülük, minden bizonnyal ez utóbbit válaszolnám neki is.

(És mivel a vizsgákról rendszerint a legjobb eredmények egyikével sikerül távoznom, ennyi "önteltséget", hogy ne az öltözködést hangsúlyozzam, szeretek is megengedni magamnak...)

2016. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Eddig kettőm volt. Az egyikre öltönyben mentem gólyaként, de ma már tuti nem csípném ki magam ennyire, egy elegáns ing, egy elegánsabb farmer és jónapot. A másodikra a tanár mondta, hogy nem kell kiöltözni, de azért oda is ingben mentem.


Amúgy ha nem tudod mi van, akkor szerintem túlöltözni még mindig sokkal kevésbé égő, mint alul.

2016. jan. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

azért kérdem, mert most összetalálkoztam egy proffal, aki elvárja a bokát is takaró szoknyát, hát elég érdekes volt


egyébként átalakítottam a gimis matrózfelsőmet (fehér), és abban szoktam lenni, valamint sötétkék farmerben, magassarkúban, eddig még senki se szólt ezért

2016. jan. 17. 10:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Bokát is takaró szoknya? :D És hol az anyámban lehet olyat venni egyáltalán? :D 22 éves vagyok, szerintem életemben nem láttam nőn olyat, még mamákon sem.
2016. jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!