Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan NE adjam vissza a könyvet?

Hogyan NE adjam vissza a könyvet?

Figyelt kérdés

Karácsonykor kölcsönkértem egy rokontól a Szeretetnyelv c. könyvet. Egészen véletlenül kottyantotta el a férjem, hogy

ugyanez a rokon néhány éve kölcsönkérte tőle a Titok /Secret/ c. akkori sikerkönyvet. Mikor egy bizonyos idő után visszakérte, ezt mondta a rokon:"elajándékoztam". Ezen teljesen kiakadtam.

Ezek után nem akarom visszaadni neki én sem az ő könyvét. De mit mondjak, ha kéri?



2016. jan. 5. 14:39
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én speciel nem olvastam még el Titok c. könyvet, de maga az eljárás /hogy ti. mástól kölcsön kérek egy könyvet és ahelyett, hogy visszaadnám elajándékozom/ enyhén szólva felháborít. Ilyesmi nekem eszembe nem jutna. Ez a viselkedés nem engem, hanem a kölcsönkérőt minősíti. Ezek után biztos, hogy nem fogom visszaadni a "Szeretetnyelv" c. könyvet. Csak így tudom egálba hozni a dolgot. Ha ő nem, én sem! Ezzel nem hinném, hogy rosszabb vagyok nála; egyébként sem én voltam az, aki ezt a dolgot eljátszotta.És itt most nem arról van szó, milyen értéke van ma az említett könyvnek, hanem éppen arról, amiről az élet szól: a TISZTESSÉGRŐL!
2016. jan. 8. 15:14
 12/21 anonim ***** válasza:
Márpedig az első válaszoló fején találta a szöget.
2016. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
És ez egy férjezett nő...
2016. jan. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ferjezett barki lehet, de nem biztos hogy erett vagy normalis gondolkodasu. Lokottek is talalnak ferjet
2016. jan. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Eldöntöttem a kérdést a sok buta és irigy hozzászólás után. Ha kéri a könyvet az illető, csak ennyit mondok: "elajándékoztam".
2016. jan. 12. 15:34
 16/21 anonim ***** válasza:
63%

szóval nem jutottál semmivel sem előbbre.

maradj meg a magad kis világában, és olvass inkább szürke ötven árnyalatát, a Titok helyett...

(amúgy nem tudom, miért is kén irigynek lennem rád?)

2016. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Mond azt, hogy még csak félig olvastad el, vagy pedig hogy sok könyved van, és majd előkeresed.

Amúgy miből gondolod, hogy majd vissza fogja kérni? Lehet, hogy már rég elfelejtette, nem emlékszik rá...

2016. jan. 16. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
48%
Orulunk neki, hogy megoldottad kis problemad a sajat kis furcsa mododon. Vegul is nem Te oldottad meg, ez a tanacs volt az elso kissed kozott, meg mielott leirtad a hosszu litaniaidat. Biztos vagyok, hogy hozzaszolok most mar tudnak aludni, velem egyutt.
2016. jan. 16. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
"nem emlékszel? elcseréltük a titokra! vissza akarod cserélni?"
2016. jan. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Vegul is a titok az is marad, nem olvastak, csak kolcsonzik ide-oda:))
2016. jan. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!