Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért néznek rám néha úgy,...

Miért néznek rám néha úgy, mint a véres rongyra, amikor az utcán sétálva eszek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 21:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem magyar szokás, valóban vannak kultúrák, ahol még egy fagyit sem illik elnyalni az utcán, de az nem Magyarország. Magyarországon mindig is lehetett tölcsérből fagyit enni (pl), meg hotdog-ot, hamburgert, nyalókát.

Az más kérdés, hagy vannak külföldi szokások amik jobban tetszenek, mint a magyar szokások, de ez soha nem volt szabály, hogy nem illik az utcán enni.

2010. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%
Minek tőrödsz velük?Ott eszel ahol neked tetszik!
2010. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
76%

Na ja, nekem is regen haverjaim mondtak hogy ne egyek mar az utcan, mert ego(15-6 evesek voltunk akkor).

Most itt vagyok Angliaba, es itt Stratfordba eleg sok ember eszik seta kozben, azokat a peksutiktol a sultkrumpliig, mondjuk sok a turista is.

A sok begyoposodott nem is tudom , szivrohamot kapna ha latna itt mennyi ember eszik az utcan. :D

19L

2010. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%
Én nem tudtam arról, hogy nem illik utcán enni. Mondjuk én nem szoktam, mert ilyen kis béna vagyok. Sétálva inni sem tudok, mindig meg kell állnom:D
2010. márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Én valahogy sosem ettem az utcán, nem szeretem ha kinézik a számból az ételt.

Inkább megeszem itthon vagy beülök valahová vagy egyszerűen leülök egy padra, de séta vagy hasonlóm közben nem eszem.


Ha nagyon éhes vagyok az más, de egyébként én se szeretem ha valaki pl. buszon vagy boltban eszik mellettem. Wazze maradjon otthon akkor enni vagy el se induljon ebéd előtt de ne rám morzsáljon már.


Természetesen nem kell kiforgatni a szavaimat, ha valaki pl. cukros és muszáj ennie az más. Azzal semmi problémám. Sőt ha kellene én magam vennék neki egy szendvicset, csak egye meg rendesen.


De a legtöbb ember akivel én találkozok az nem ilyen. Szimplán csak unalomból eszik és undorító módon. Ez engem nagyon irritál.


Ha valaki az utcán sétál és eszik az nem érdekel, nem is nézek rá. Nem zavar, hogy a többi ember mit csinál. (Amíg nincs 10 centire a pofámban és nem ken össze a kajával :))))

2010. márc. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
60%
én amikor dolgozni jártam,mindíg késésben voltam,vettem croassont,és a metrón befaltam..nem morzsáltam,meg semmi,csak befaltam,mielőtt éhen haltam volna ebédidőig..az embereknek nem mindíg van ám idejük enni,ezért nem illik megbámulni másokat!Lejárt már az a világ,hogy nem eszünk az utcán,vagy menetközbe,mert minden fel van gyorsulva!Aki illetlenségnek tartja,hogy utcán eszünk,az ne egyen sehol sem,mert enni muszáj,és ha máshogy nem,útközben kell megoldani,ez van..
2010. márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit, és hol eszel. Meg attól is, hogy milyennek ismernek.
2010. márc. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
80%
Szerintem nem az van, hogy nem illik utcán enni, hanem, hogy nem ajánlott, hiszen összefogdosod a metrón, buszon a kapaszkodót stb.. és ki tudja milyen bacis a kezed. Ezért legyen nálatok mindig törlőkendő vagy olyan kéztisztító bigyusz:D És akkor jó étvágyat! Engem nem zavar, ha mások eszem az utcán, hát másokat se zavarjon ha eszem:D
2010. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
69%

lehet, hogy olyan az evésed, mint a helyesírásod.

"eszem" nem pedig eszek. Tudniillik ez ik-es ige.

2010. márc. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
78%

én buszon szoktam enni, de csak akkor, ha lovagolni mentem, mert mindig mondta a tanár, hogy csak akkor ülhetek lóra, ha ettem. :S és busszal mentem, így a buszon tudtam rendesen kajálni. :)

14/L

2010. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!