Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Üzleti megbeszélésre megyek,...

Üzleti megbeszélésre megyek, egy kávézt választottunk helyszínnek. Ha én érek oda előbb, akkor illik bemennem és ott megvárni?

Figyelt kérdés

Ilyenkor illik rendelnem, vagy megvárjam és majd együtt?


Ha ő a megbízó és én a megbízott, akkor ki fizet a kávézóban? (Én választottam a helyszínt)


2015. nov. 25. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Ha hamarabb érkezel, várakozz kint, vagy a ruhatár közelében (ha van olyan). Együtt menjetek be. Ő rendel, te fizetsz.
2015. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Ha te választottad a helyszínt, akkor alapból te minősülsz házigazdának. Ha alkalmazottnak akar felvenni, akkor hagyd fizetni, de ha egyenrangú üzletfelek vagytok, akkor te fizess, ennyit egyébként is megér a jó benyomás.

Ha te férfi vagy, ő nő, akkor illendőbb kint megvárni, de amúgy szabadon választott. Addig ne rendelj, ameddig meg nem érkezik. (Kivéve, ha sokat késik, de akkor is te hívd oda a pincért, és kérdezd meg az illetőt, mit kér.)

Ha ő ér oda előbb, akkor kínos vitákba ne menj bele a házigazdasággal (fizetéssel, rendeléssel) kapcsolatban, ajánld fel, hogy fizetsz, de ha ragaszkodik hozzá, hogy majd ő, akkor engedd.

2015. nov. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. nov. 26. 15:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!