Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Párom apukája meghalt, mit...

Párom apukája meghalt, mit tegyek, mit illik ilyenkor? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

1 hónapja vagyunk együtt, nem ismerem /ismertem a szüleit.


Ma hunyt el az édesapja.


Temetésre menjek el vagy egyátalán mit illik ilyenkor? Nem nagyon voltam még ilyen helyzetben...



Természetesen megírtam neki, hogy sajnálom, részvétem és ha bármiben tudok segíteni, szóljon.

Támogatni fogom őt, ott leszek mellette.


Ha kéri, hogy menjek el a temetésre, akkor koszorút vigyek?

Hova álljak?


Elnézést, lehet, hogy ostoba kérdések, de nem voltam túl sok temetésen.


Köszönöm a válaszokat!


2015. nov. 7. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen menj el a temetésre, bár nem a legjobb alkalom a bemutatkozásra, de sajnos most ez van. Nagy hiba lenne, ha nem mennél el és a párod mellett van a helyed, hiszen te hozzá tartozol. Beszéld meg ezt vele, hogy szeretnél vinni koszorút, vagy amit a család készíttet, belefizetnél te is, mond el bátran, hogy zavarban vagy, hiszen ez egy idegen helyzet neked, de szeretnéd kivenni a részed a család fájdalmából és velük lenni azon a nehéz napon, amikor a temetés lesz. Fogadd el, hogy esetleg a párod is idegesebb, nem úgy válaszol, vagy reagál, ahogy kéne, de most minden támogatást meg kell neki adni.
2015. nov. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj el. A nagybátyám és a barátnője már nem voltak együtt, mikor a papám meghalt, mégis eljött a volt barátnő. Ti meg még együtt is vagytok. Igaz, nem ismerted apukáját, de őmellette ott a helyed.

Beszélj vele erről, hogy ő mit gondol, mit szeretne.

2015. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Részvétem...
2015. nov. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!