Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem lehet Magyarországon...

Miért nem lehet Magyarországon kimondani a zsidó és cigány szavakat?

Figyelt kérdés
Most egy blogon szerkesztették át a hozzászólásom, pedig egy színésznőről volt szó ahol megemlítettem (többek között azt is, hogy szép az arca, tehát semmi bántó szándék nem volt) a származását. Wikipedián, meg imdb-n kiírták, hogy zsidók a szülei, akkor Magyarországon egy sz*ros blogon miért nem lehet? ha egy zsidónak azt mondod, hogy ő zsidó az sértő? nem egy cigány ismerősöm van aki büszke cigányságára (nem magyarságára) és mégis nekik áll feljebb, ha cigánynak hívod őket akár haveri beszélgetésnél, poénból. Nyilván ha valaki hozzátesz valamilyen negatív jelzőt az bántó, de az minden népcsoportnál az.

2015. nov. 23. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ki lehet mondani, de egy blogon az a házirend, amit a házigazda előír. Szerintem az is érthető, ha valaki szuperérzékeny erre.
2015. nov. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen igazad van! Ami tény, az érthetetlen, miért tabu. Ennek természetesnek kellene lennie.
2015. nov. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Nahát, egy blogon átszerkesztették a hozzászólásod, és az mindent elmond Magyarországról...
2015. nov. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
A múltkor a fatemplomokról beszélgettünk és azt akartam mondani, hogy az illető templom tetőzete zsindelyes. Amikor kimondtam, hogy zsi..., már rám is ordítottak: Ne zsidózz, te !!
2015. nov. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2015. nov. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Ki lehet mondani mindkettőt. De két dolog befolyásolja az eredményt.

1. Nem mindegy, milyen összefüggésben, milyen értelemmel és milyen szándékkal mondod. Nemcsak ezt a két szót, másoknál is hasonló lehet a helyzet.

2. Nem mindegy, milyen környezetben teszed. Értelmes, visszafogott, gondolkodó társaságban soha nem lesz vele problémád, feltéve, hogy nem ütközik az előbbi feltételeibe. Ostoba, elfogult és gondolat nélküli társaságban akkor is gondod lehet, ha egyébként megfelelsz az előbbi feltételnek.

Lehetséges, hogy a te esetedben a kettő közül az egyik teljesült.

2015. nov. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne?

Amint látod, a kérdésedet sem törölték, pedig benne van.

Ha végig nézel néhány oldalt elégszer találod.


Egyetértek # 1 -el, egy blogon az a házirend, amit a házigazda előír.


Persze, ha gyûlölködve, ellneségesen uszítva írják pl a gyk-n, akkor majdnem biztos, hogy valaki jelenti és törlik is. Mert az uszítás törvénybsértés. Akkor is, ha szõkék, vagy pirézek ( :) ) ellen uszít valaki. Ez viszont nem csak Magyarországon van így, hanem a legtöbb európai országban.

2015. nov. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!