Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kopogás után az illetőnek nem...

Kopogás után az illetőnek nem kellene megvárnia, amíg valaki azt nem mondja, "szabad"?

Figyelt kérdés
A szobatársam a kollégiumi rendszergazda, emiatt viszonylag sűrűn keresik ilyen-olyan problémával. Igen ám, de azt vettem észre, hogy a legtöbben kopogás után azonnal nyitnak is be, ahelyett, hogy megvárnák, hogy mondjuk, hogy szabad, vagy hogy ajtót nyissunk. Az illem nem úgy tartja, hogy ha csak nincs jelezve, hogy kopogás után azonnal nyissanak ajtót, akkor megvárják a választ?
2015. nov. 2. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

De, az illem úgy tartja. Az utóbbi időben azonban valóban elterjedt a szokás, h kopogás után rögtön benyitunk. Mondjuk ezzel egy munkahelyen nincs is gond, de titeket biztos kényelmetlenül érint, mivel ott laktok.

Találjatok ki valami rendszert, és adjátok tudtára a többieknek. Pl. zargatni csak bizonyos időben lehet. Rakjátok ki a szoba falára, vagy használjatok kulcsot.

2015. nov. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 yuda ***** válasza:
64%

Sok esetben nem is lehet hallani, ha bentről valaki mondja, hogy szabad, hiszen egy bezárt ajtó van köztetek. Kivéve, ha kiáltja, de kiabálni sem szeret mindenki.

Szerintem emiatt alakult ki, hogy a kopogás után benyitnak.

Főleg, ha még zaj is van, képtelenség meghallani mit mondanak odabenn.

2015. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, de nem gondolod, hogy nem rögtön a kopogás után 2 mp-el kellene benyitni?
2015. nov. 2. 15:44
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
2 mp pont elég arra, hogy te odabent kimondd: "szabad" (így már azt gondolhatja, hogy szóltál és mehet). Magam is többször jártam már úgy, hogy egyszerűen nem tudtam az ajtó előtt állva eldönteni, hogy szóltak-e bentről vagy nem. Főleg ha folyosón vagyok, ahol mások is lehetnek. De az ajtó mögött ülve is sokszor tapasztalom, hogy ha elkiáltom, hogy "szabad" nem hallják.
2015. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha nem tudod eldönteni, hogy szóltak-e bentről, kopogsz még egyszer, hangosabban, és ha akkor sem hallasz semmi egyértelműt, akkor később visszajössz. Szerintem legalábbis ez még mindig sokkal kultúráltabb, mint benyitni csak úgy.
2015. nov. 2. 17:10
 6/6 sörpocak ***** válasza:

Helyzetfüggő. Iskolában nem várunk el választ, mert rendszeres a nyüzsgés, ellenben ha már becsöngettek és azután állunk az ajtónál, akkor már válaszra várunk.


Fürdőszoba előtt is megvárjuk a választ. Minden olyan helyen, ahol az ember szoros magánszféráját zavarhatjuk meg, ott általában megvárjuk a választ. Kollégiumban is csak a fiatalsággal együtt járó lazaság miatt alakulhatott ki ez az azonnali behatolás szokása, egyébként tényleg nem illik. Ilyen esetekben, mikor az igényeid ellenkeznek a közszellemmel, szokás felhívni rá a figyelmet, pl. egy kis táblával.

2015. nov. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!