Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Emberek nagy részét, miért...

Emberek nagy részét, miért zavarja a böfögés?

Figyelt kérdés
Régebben(5-6éve) azzal játszottunk a haverokkal hogy megyünk a városba és böfögünk, az utcán lévő emberekből eléggé vegyes reakciót váltott ez ki, volt aki röhögött, volt aki válaszolt egy jó nagy büfcsivel, valaki vicces megjegyzést tett, de a legtöbbeknek nem tetszett, és negatív megjegyzéssel vagy fenyegetéssel illetett minket. De nem értem pontosan mi is a bajuk vele, elvégre ez is egy hang, és böfögni mindenki szokott.
2015. okt. 20. 21:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
68%
Ha nem érted, akkor elég nagy baj lehetett e neveltetéseddel. Vagy inkább annak hiányával.
2015. okt. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó, de ez is egy hang, mint ahogy a beszéd is. "Gusztustalan" sokak szerint, akkor valaki kifejtené nekem hogy mi benne a gusztustalan? Ha csak egy hangot hallasz. :D
2015. okt. 20. 21:46
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Hagyjátok, proliknak nem lehet elmagyarázni az illemet.
2015. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Vannak bizonyos országok, ahol meg elfogadott a böfögés, sőt udvariasság. :D
2015. okt. 20. 21:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
igen, más országokban, ez Magyarország..., európai ország..., nem keleti...
2015. okt. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De miért illetlenség, meg miért undorító, a kérdésemre még választ mindig nem kaptam. :D Fejtse már ki valaki nekem! :D
2015. okt. 20. 21:59
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Berögződött reakció. A génjeinkben van. Akár a szellentés, a toalett használat, a meztelen megjelenés nyilvános helyen, és még sok más. Ezeket intim dolgoknak érezzük, nem nyilvánosság elé valónak.
2015. okt. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Tini korban ez egy olcsó játék hülyegyerekeknek, felnőttként azért tényleg nem illik pl.: városban, utcán. Én mondjuk 21 évesen szűkebb társaságban mai napig nevetek rajta (jobban, mint mások), kapcsolatban is viccet szoktam belőle csinálni. Együttélésnél például sokkal jobb nevetni a másikén mint feszengeni a másik előtt, legalábbis én a lányokét is humorosnak találom, semmi olyan nincs bennem, hogy nekik ne lehetne, elvileg ők is emberek :D Persze nem első találkozásokról van szó.


Van az a helyzet amikor zavaró, szerintem intelligens ember megtalálja a határvonalat aközött, hogy még hol vicces, vagy hol illetlenség.

2015. okt. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Különböző kulturákban különböző szokásos vannak. A fehér ember kulturájában a szervezetben keletkező gázok kiengedése társaságban illetlenségnek számít. A kínaiaknál étkezés közben a böfögés az étellel való megelégedettség jele, illik böfögni.
2015. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#8 Ez igaz, most már utcán én se szoktam, mert idegesít a hülye emberek reakciója, régebben meg csak azért csináltuk, hogy ezt provokáljuk ki belőlük, volt hogy a szomszéd is feljött mert böfögő versenyeztünk itthon. Mostanában csak baráti társaságba eleresztek 1-2öt, aztán röhögünk rajta egy jót. :D
2015. okt. 20. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!