Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Büntethető, ha kiírom a nevem...

Büntethető, ha kiírom a nevem elé a "Dr. " minősítést?

Figyelt kérdés
Csináltattam egy bevásárlókártyát és viccből odaírtam a nevem elé, hogy "Dr.". Kész lett a kártya és ki is postázták. Tényleg, mint doktor.
2010. márc. 16. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Háát, mivel ez nem hivatalos okmány, meg személyazonosságot nem igazolsz vele, és nem is kérték, hogy igazold bármivel, hogy ez a neved, így szerintem nem.
2010. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Igen, büntethető. A 218/1999. Korm. rendelet 14. szakaszát valósítja meg, aki mások előtt őt meg nem illető címet használ és 20 ezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható. Személyi okmány esetén ez már közokirathamisítást is jelentene.
2010. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mondd h elveszett a kártyád és csináltass újat szerintem.
2010. márc. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De én ezt a kártyát csak vásárláskor adom oda a kasszánál. Különben máshol nem használom. Kedvezményre jogosító kártya ez.
2010. márc. 16. 14:41
 5/17 anonim válasza:
100%
Igaz, hogy kedvezményre jogosít, de abból a szempontból valótlant állítasz rajta Magadról mások előtt. Valóban egy új kártya lenne a megoldás, de immáron doktori cím nélkül.
2010. márc. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hogy csinálhat valaki ilyen hülyeséget?:D

Büntethető, de gondolom nem fognak a kasszánál számon kérni.

2010. márc. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Nyilván nem jut eszébe a pénztárosnak megkérdezni, hogy "Nahát, maga nem néz ki doktornak, láthatnám a diplomáját?". De én sem értem, miért kell ilyennel szórakozni. Valóban jól nézne ki az ember neve előtt, de ahhoz le kellene doktorálni :-).
2010. márc. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Poénnak szántam és nem is gondoltam, hogy elkészítik a kártyát, ugyanis doktor nélkül írtam alá. Aztán mégis megcsinálták. Annyit azonban hadd meséljek el, hogy amikor először látta az egyik pénztáros, feltűnően udvarias lett. Még szép napot is kívánt, amit máskor nem szokott... :-)
2010. márc. 16. 16:41
 9/17 anonim ***** válasza:
akkor megérte:D
2010. márc. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

14:29-esnek üzenem, hogy megkaptam a privit és köszönöm!

Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy Domoklész 20ezer forintos kardja alatt gyakorlatilag simán használhatom a kártyát. :-)

2010. márc. 16. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!