Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az ázsiaiak (főleg koreaiak)...

Az ázsiaiak (főleg koreaiak) miért üvöltenek mindig?

Figyelt kérdés

Néha japán filmekben is ez van(főleg ha diákokról szól), de inkább a koreai filmekben látom.

Ha egymással beszélnek, akkor úgy üvöltenek, mint egy paraszt. Például, ha az egyik szereplő azt akarja mondani, hogy "hagyjál békén", akkor abból az lesz, hogy "hagyjááál máááár", és ezt ilyen kisfiús-sértett hangon üvölti. Elismerem, ez így leírva elég esetlen, de csak így tudom érzékeltetni azt a hisztiző stílust, videót most nem találtam. Ez meglepett, mert azért a koreaiakat nem annak a "piacos" hangulatú népnek ismertem(a skandináv japánokat meg végképp nem, bár mondom, náluk nem ennyire gyakori).


2015. okt. 9. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyfelől nem a filmekből alkotnék véleményt népekről. Másfelől egy viselkedés többnyire szokásból következik. Lehet, hogy arrafelé valami okból ez alakul ki. Nálunk például az idősebbekre jellemző ez. Ugyanis rosszul hallanak, saját magukat is, ezért alakul ki náluk a hangos beszédstílus.
2015. okt. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sunshinedoll ***** válasza:
Nem ilyenek. Sok koreai, kínai, japán ismerősöm van, és nem hangosak egyáltalán.
2015. okt. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nem tom kérdezd meg tőlük!:)
2015. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!