Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi ez a szokás az egyik...

Mi ez a szokás az egyik tanáromnál?

Figyelt kérdés
Már nagyon sokszor előfordult, hogy névsorolvasáskor csak a vezetéknevemet olvassa föl a tanár. Mindenki más nevét a teljes hosszában kiolvassa, csak az enyémet nem. Főiskoláról van szó, férjes nő vagyok, nem hiszem, hogy ennyi tisztelete ne lenne irántam egy diplomás tanárnak. Úgy érzem magam, mint általános iskolában, a tanító ott is csak a vezetékneveket olvasta föl, de akkor mindenkinek, nem csak nekem.

#névsorolvasás
2015. okt. 6. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb az "jelen" előtt mondd be a teljes neved, hátha kapcsol. Ha nem, akkor beszélj vele!
2015. okt. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezt terveztem! Legközelebb megcsinálom, csak olyan gyorsan olvas, hogy ma nem jött össze. Köffi!

Meg azt sem értem, hogy ő letegez minket, de kikéri magának, hogy őt ne tegezzük. Tudtommal ez egy kétoldalú megállapodás...

2015. okt. 6. 15:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szóval egy tahóról van szó...
2015. okt. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sörpocak ***** válasza:
100%
Ez az utóbbi a tegezéssel egyáltalán nem ritka. Max. a ti környezetetekben. Nálunk is úgy van egy csomó tanárnál, hogy ők tegeznek mi magázódunk. Ez mindenhol más.
2015. okt. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

>> de kikéri magának, hogy őt ne tegezzük...


Nem azt kéri ki magának, hogy őt tegezzétek ?

2015. okt. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem. Fennhangon mondja, hogy engem csak magázzanak a tanulók. Kb 50 éves lehet. Nő.
2015. okt. 6. 18:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 5. arra utalt, hogy nem helyesen használod a magyar nyelvet. Kikérni a sértő dolgot szokták. Azaz, ha tiltakozik a tegezés miatt, akkor kikéri, hogy tegezzétek.


Amúgy felnőtt, nagykorú embert illik magázni, ha ő ezt várja el. Nálunk már középiskolában is volt olyan idősebb tanárnő, aki ezen okból a negyedikeseket már mindig magázta, kérdezés nélkül.

Illendőség szempontjából azt tanácsolnám, hogy te is tegezd le, vagy tarts neki illemórát, de ez valójában mégsem lenne jó tanács, mert igen nehezen sikerülne nála a vizsgád...

Nem lehet, hogy hosszú vezetékneved van, azért nem teszi hozzá még a keresztnevedet is?

2015. okt. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Valóban nem tudom a magyar nyelvet használni! Nagyon ritkán beszélek magyarul, és sajnos a mondatokat is nehezen rakom össze. Írásban azért könnyebb.

De akkor hogy kell mondani? Elvárja, hogy magázzák? Ennyi? Ebben alig van érzelmi többlet 😀 túl gyenge azt mondani...sipákol, mint egy...na.

Köszi a válaszokat!

2015. okt. 8. 15:19
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ó, hát ezt nagyon sok olyan ember sem tudja, aki Mo-on él születése óta. :) Ha hajlandó vagy megtanulni az ilyen apró finomságokat a ritkán használt nyelvi fordulatoknál, akkor meg főleg nem lehet rád rosszat mondani.

Úgy pl. jó, hogy "kikéri magának, ha tegezzük".

2015. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyetemen én azt vettem észre, hogy oda-vissza megy a dolog, ha mi magázunk, akkor ő is, ha ő tegez, akkor megengedi, sőt elvárja a tegezést is. Mondjuk engem a klasszikus felállás sem zavar, hogy ő tegez én meg magázok, bár ezt az idősebb tanárok szokták csinálni, ami szerintem azért érthető.


Viszont volt egy olyan, amit még mindig nem tudok hová tenni. Egyszer az egyik tanárnő közölte, hogy ő tegez minket, a lányok visszategezhetik, de a fiúk magázzák csak.

Hát mondom, ez aztán zseniális :D Amúgy ezen kívül jó fej volt, de ez akkor is érdekes.

2015. okt. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!