Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Esküvő esetén mit szokás...

Esküvő esetén mit szokás ajándékozni, ha lagziba nem hív meg a jegyes pár?

Figyelt kérdés
Kolléganő meghívott engem és a barátnőmet az esküvőjére, de lagziba nem. Ilyenkor szoktak ajándékot, pénzt vagy akármit vinni?

2015. szept. 14. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Vibrátort, hogy egyértelmű legyen, hogy így "dugják fel" a meghívást!
2015. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dehogy szoktak.
2015. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmit.
2015. szept. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a templomi vagy tanácsi esketésre hívott meg, akkor megjelentek ünneplőbe öltözve egy szép csokor virággal. Részt vesztek a ceremónián és az azt követő vendéglői ebéden vagy falatozáson - ezt a meghívó állja. Onnan meg mehettek haza.

A lagzi valszeg csak rokonoknak lesz, esetleg falun, ahol a rokonokat el is szállásolják, stb. Oda ritkábban hívnak munkatársakat, inkább rokonokat és jóbarátokat.

2015. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor nem szokás, értelmes ember csak attól várna el ajándékot, ha egyáltalán elvár, akit meghív a lagziba. Ha nagyon akarsz, vmi jelképes apróság mehet, pénzt fölösleges.
2015. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Templomba, hazaskototerembe barki mehet, nem kell oda meghivo. Kollegina csak a letszamot akarja novelni, de bulira meghivas mar penzebe kerulne. En nem tudnek valakit meghivni eskuvote, lagzira meg nem. Pofatlansag szerintem. Ha El is mesz, egy gratula boven eleg. Gondolom, a munkahelyen mar gyujtottek ajandekra.
2015. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6.: Szerintem abban nincs igazad, hogy pofátlanság lenne valakit csak az esküvőre meghívni. Az nem is igazi meghívás, csupán értesítés, hogy hol és mikor lesz az esemény, és aki úgy érzi, az elmegy. Mint amikor elküldöd valakinek a halála után a gyászjelentést a temetés időpontjával és helyével. Még a lépcsőházba is kirakod. Sokan elmennek a temetésre, de nem hívsz meg mindenkit a halotti torra. Ha valaki szűk családi körben akar ünnepelni, az miért ne hívhatná el a templomba pld. a kollégáit?
2015. szept. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!