Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy fiatal nő mondhatja azt,...

Egy fiatal nő mondhatja azt, hogy kérem?

Figyelt kérdés
Tudom, a kerdes viccesen es furcsan hangzik. :D :D pl. Haca no elado, es nem vesznek semmit, vagy a vasarlas lebonyolitasa utan a vevo tavozas elott megkoszoni a segitseget/vasarlast a fiatal no mondhatja szivesen helyett, hogy kerem?...
2015. szept. 22. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Idiótán hangzik. Bárkitől.

Rühellem ha ezt mondják.

2015. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bárki mondhatja.
2015. szept. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elso, nem azt kerdeztem, hogy hogy hangzik, hanem az lett volna a kerdesem lenyege, hogy illik-e! :D
2015. szept. 22. 17:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Na de kérem! Természetesen bárki mondhatja. :D
2015. szept. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatja, illik is. Kicsit ósdi, sokan nem is ismerik a jelentését (Tulajdonképpen egy rövidítés: Kérem, ne köszönje, hiszen ez szóra sem érdemes...).

De inkább ezt mondja, mint hogy ne mondjon semmit. De még jobban teszi (és az is illik), ha azt mondja: szívesen. Rövid, velős és udvarias.

2015. szept. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit választékosabbnak is tűnik, mint a "szívesen", mert kevesen mondják. Persze ha ez lenne a gyakoribb, akkor a "szívesen" tűnne választékosabbnak.


Úgyhogy nyugodtan mondhatod. Majd szólok, hogy mikor kell váltani a "szívesen"-re, amikor már azt mondják kevesebben :)

2015. szept. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

A kérem hivatalosabb, a szívesen közvetlenebb. A szívesen nem mindenre passzol, pl. ha az ellenőr megköszöni, hogy felmutattam a bérletemet, akkor szerintem röhejes lenne, ha azt mondanám, hogy szívesen.

A konkrét esetben, ha én eladó lennék, a kedves vevőnek szívesent mondanék, az undoknak meg kéremet.

2015. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2015. szept. 22. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!