Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek sem normális...

Szerintetek sem normális viselkedés ez pláne egy tanártól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy végzős gimis osztály osztályfőnöki órájára kellett bemennem. Rajtam kívül volt még egy személy meghívva, akivel ugyanazt a szolgáltatást adtuk volna a diákoknak - csak más áron, más külsővel. Tehát az osztálynak kell(ene) eldöntenie kit választ e célra.

A másik illetőt szülői értekezletre is elhívta, engem nem.


Az órán rögtön neki adott szót elsőként, az osztályt fegyelmezte miközben beszélt.(Nálam nem)

Amikor én következtem pofákat vágott, fintorgott. Előzetesen jeleztem, hogy szükségem lenne egy számítógépre is, a legjobb volna ha lenne projektor is. Amikor a laptopot kértem el jött a kifogásokkal, hogy de nincs net. Mondom semmi gond, pendrive-on van az anyag. Ekkor ismét kaptam egy fintort, majd egy kifogást, hogy háát lehet, hogy nem fog beindulni a gép. Kértem, hogy próbáljuk meg - természetesen semmi gond nem volt a géppel.


Amikor a digitális anyagot vetítettem ki odasúgta az egyik diáknak, hogy jajj mikor lesz vége?!


Most találkoztam először ezzel a tanárral és az osztállyal, de őszintén szólva a tanár viselkedése eléggé elvette a kedvem. Szerintetek sem normális tanárként így viselkedni?

Engem egy kissé felháborít; ha tanárként ilyen mit várjunk a diákjaitól?!


Mellesleg az osztály engem szeretne, de az osztályfőnökük nem igazán hagyja nekik, hogy engem választhassanak.


Mi a véleményetek az ilyen viselkedésről?



2015. szept. 18. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
A tanár nem téged szeretne, de felkérték, hogy hozzon két jelöltet. Ennyi. Te vagy a töltelék. A gyerekek még mindig választhatnak téged, ha te szimpatikusabb vagy. Tánctanár?
2015. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyébként igen.


A diákok egy része ragaszkodott hozzám a kezdetektől, a tanáruk eleve nem is akart másik jelöltet, szóval az ő részéről igaz, hogy én voltam a töltelék. De attól még jogos a viselkedése?! Pláne a diákok előtt!

Megalázónak érzem...

2015. szept. 18. 21:46
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy értem az osztályfőnök akart egy jelöltet - a másik illetőt.

Azért lett kettő, mert a diákok meg engem akarnak.

2015. szept. 18. 21:48
 4/7 anonim ***** válasza:
De megalázó. Innentől kezdve a labda az osztálynál van.
2015. szept. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor végül is nem reagáltam túl a szitut azzal, hogy megalázónak érzem.


Igazából nem az fájna, ha a másikat választják, benne van a pakliban. Meg hát ez egy ilyen szakma. Nem veszem a szívemre az ilyesmit. Voltak is és lesznek is osztályok ahol én kellek - így vagyok vele, de ilyen magatartást tanár részéről még nem tapasztaltam...

2015. szept. 18. 23:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem volt jogos a viselkedése. Sőt, kifejezetten bunkó és vállalhatatlan módon viselkedett. De ezzel Te is biztosan tisztában vagy kezdettől fogva. Tessék, megkaptad a megértő szavakat, lelki támogatást. Tedd magad túl rajta, ha eddig még nem tetted volna!

A válaszomért - úgy érzem - jár a keksz!

2015. szept. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Járt a keksz egy zöld kéz formájában! :)
2015. szept. 20. 00:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!