Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tegyek, ha olyan helyre...

Mit tegyek, ha olyan helyre megyünk vendégségbe, ahol le kell venni a cipőt, de én nem szeretném levetni?

Figyelt kérdés
Két problémám van, egyrészt nagyon fázós a lábam, másrészt pedig akármit csinálok, lábszagom van. Meghívtak egy vendégségbe, és tudom, hogy a házigazdák nem engednek cipőben a lakásban. Múltkori alkalommal ugyanis szóltam, hogy nem szeretném levenni, de addig erősködtek, hogy muszáj volt. Maradjak emiatt itthon?
2015. szept. 16. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Vigyél magaddal papucsot. Vagy kérj papucsot a házigazdától.
2015. szept. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Vigyél magaddal bármilyen otthoni lábbelit. Akár cipőt.

Az utcai kosz lakásba való bevitelét a legtöbben nem szeretik. Én se. És én se mezítláb (zokniban) szoktam vendégségben lenni, hanem cipőben. Amit csak otthon használok.

2015. szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Papucs sajnos nem elég, zárt cipő kell, különben tényleg fázom. A legnagyobb kánikulában is magas szárú tornacipő van rajtam. Mossam le egy cipőmet, és ott vegyem át az ajtóban? Meg kell mutatni, hogy tiszta a talpa? Olyan megalázó ez az egész :(
2015. szept. 16. 10:11
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2015. szept. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

"A legnagyobb kánikulában is magas szárú tornacipő van rajtam"

Ez lehet hogy összefüggésben van a lábszagoddal :)


Viccet félretéve... Mamusz vagy klumpa kényelmes is és nagyjából zárt. Lábszag miatt vigyél magadadl cserezoknit is akár.

2015. szept. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

1. Olyan helyre, ahol MEGKÖVETELIK a vendégtöl, hoyg kényelmetlenül érezzze magát - akármilyen okból is -, oda nem mennék többé.


2. Ha ennyire fázós vagy, vigyél házicipöt amgaddal, és abban légy, ha mégis odamégy.


3. A "nyáron, nagy melegben is tornacipö" viszont lehet OKA a lábszagnak, de gombás vagy egyéb fertözés is okozhatja. Nem ártana kideríteni, mert nem egészséges így élni.

2015. szept. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy a cipőd büdös már eleve, mert nyáron is azt hordod és nem is a lábad.

Mondjuk, ha elindulsz otthonról és rögtön a vendégségbe mész, annyi idő alatt nem hiszem, hogy büdös lesz a lábad. Csak ha mondjuk előtte már fél napot a cipődben vagy.

Szerintem jogos a kérésük (mert ugye itt már valaki felháborodott) hiszen én sem szeretném, ha valaki a világos szőnyegen végigsétálna a cipőjével, vagy cipővel mászkálna, ahol mi mezítláb.

Vigyél egy váltócipőt, ami tiszta. Mond, hogy te nem szeretsz otthon sem cipő nélkül lenni, ezért hoztál egy benti cipőt. Ezért biztosan nem fognak haragudni.

A lábadra meg keress valami megoldást, mert az nem megoldás, hogy nyáron is tök zárt cipőben vagy.

2015. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy megy, hogy tartunk külön papucsokat a vendégeinknek. Ettől függetlenül nem mindig várjuk el hogy vegye le a cipőjét, pl. ha csak benézett valamiért, és nem járja össze az egész lakást.
2015. szept. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Sej-haj, klasszikus cipőlehúzás. Az iparosodással együtt a falusiak is beköltöztek a városra. A szokásuk otthonról megmaradt...
2015. szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Az illem nem írja elő, hogy mezítláb kell lenni vendégségben. Én nem is engedném, hogy valaki mezítláb lépjen a szőnyegemre, hiszen az utca porát utólag könnyen kiporszívózom, de az izzadt lábáról rátapadt ekcémáját már nehezebben.

Az illem azt írja elő, hogy aki vendéget hív, az takarítson is utánuk. Ha mégis lehúzatja a cipőjüket (keleti szokás), akkor azonnal adjon nekik papucsot. Ha nincs vendégpapucsa, akkor vagy vegyen az üzletből, vagy ne hívjon vendégeket.

2015. szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!