Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A barátom illedelmetlen. Mit...

A barátom illedelmetlen. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy a barátom még kisfiú volt, mikor az apukája meghalt és az anyukája nevelte fel majdhogynem teljesen egyedül. Az anyukája nem sok hangsúlyt fektetett a gyerek erkölcsi nevelésére, konkrétan a fenekét kinyalta és inkább haverként viselkedik vele, mint anyukaként. Tesói nincsenek, teljesen egyke.

Nagyon mély érzésű srác, egy kicsit sem felszínes, senkivel sem előítéletes és nagyon szeret és ragaszkodik hozzám. Én is rettenetesen szeretem őt, de még csak 1 éve vagyunk együtt és már most feltűnt, hogy nagyon nagyon figyelmetlen. Van, hogy elfelejt köszönni, a névnapomról megfeledkezett és nem az a tipikus osztozkodó típus.

Úgy egy hónapja anyukámmal és apukámmal elmentünk nyaralni és vittük magunkkal a barátomat is. Mikor hazaértünk anyukám szembesített vele, hogy a barátom egyszer sem köszönt meg semmit, azt sem, hogy elvittük étterembe kajálni, hogy mindent mi fizettünk neki. Egy köszönöm sem hagyta el a száját. Anyukám arról is panaszkodott, hogy nem előzékeny. Egy ülőhely volt és meg sem kérdezte anyukámat, hogy le szeretne-e ülni, zavartalanul ücsörgött tovább. Mit tehetnék? Kicsit már engem is zavar a dolog, és így meg, hogy a szüleim nekem panaszkodnak, ég a fejemről a bőr rendesen. Mit tegyek, hogy összeszedje magát? Elhagyni nem akarom, mert tényleg nagyon nagyon szeretem. Értelmes válaszokat várok. Kérlek segítsetek. A barátom 18 éves, én meg 17. Előre is köszönöm a válaszaitokat!:)


2015. aug. 16. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszélj a barátoddal. Meséld el neki, hogy ilyenkor mit illene tenni.
2015. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tényleg beszélj vele, nincs más választásod ha változást akarsz. Lehet, hogy neki egyáltalán nem egyértelmű, hogy hogyan kellene viselkednie azokban a szituációkban amelyeket felsoroltál.
2015. aug. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tanítsd.

Nem lesz könnyű, és sok mindent meg kell tanulnod neked is hozzá... pl. a hangnemet, ahogy hozzá szólhatsz.

De más módszer nincs.

2015. aug. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyetértek #3-mal. Nagyon nehéz lesz, de olyant tehetsz, ami keveseknek adatik meg.

A barátod nem figyelmetlen, nem rossz, csak egy csomó dolgot nem tud, mert senki se tanította meg rá. Most már ezt szokta meg, eszébe sem jut, hogy lehetne másképp is. És a magszokás nagy úr, nagyon nehéz lesz leszoktatnod rossz szokásokról. Ez egy szakembernek is nehéz,a te előnyöd, hogy sokszor vagy vele együtt, és van érzelmi kötődés.

Finoman, gyengéden, hogy érezze, segítség és nem bírálat. Utóbbinak ellent fog állni. Hasznos a virágnyelv. Nem baj, ha nem érti, mert akkor már "azt" magyarázod. Mesélj neki magadról, hogy te mit hogyan csinálsz. Meg fogja érteni. Egyébként a legjobb tanítómester a példaadás. Figyelj rá, ha szerinted helytelent csinál,igazíts, esetleg utólag.

Például, ha egy helyen ismét leül az egyetlen helyre. Szólsz neki, gyere dumáljunk, állva könnyebb. Meg akkor anyukám is leülhetne, fáj kicsit a lába (nem baj, ha nem).

Menni fog, ha nagyon szeretnéd.

2015. aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ui. Ha nem azt olvasom, hogy "illedelmetlen", ki se nyitom. De ez olyan aranyos. Nincs ilyen magyar szó, ez esetben nincs. Van "illetlen", meg "nem illedelmes". De hogy a nyelvtant tökéletesen alkalmaztad, az biztos. Ez jó. Mert érzéked van hozzá akkor is, ha nincs benne tapasztalatod. Szerintem ez biztató, másban is sikerülni fog. Az ilyesmit nem lehet tanulni, az "van" az embernek.
2015. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!