Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagy baj, hogy a baratom nem...

Nagy baj, hogy a baratom nem fog kezet a csaladtagjaimmal koszonesnel?

Figyelt kérdés

Valahogyan mondjam meg neki, hogy kéne, vagy hagyjam inkabb?

Ha pl. ocsemmel talalkozik az utcan(aki hasonlo koru, mint mi), akkor ocsem nyujtja, de amikor ő jon hozzank akkor ő nem, pedig akkor neki illene. Apának sem szokta, pedig ő a fiatalabb.

20 l



#kéz #köszönés #kèzfogás
2014. júl. 23. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol szokás ez a kézfogás.

Az a lényeg, hogy ha nyújtják neki a kezüket, akkor elfogadja.

Az nem gáz szerintem, ha ő nem nyújtja.

Apukád esetében pedig apukádnak kell kezet nyújtani, mert pont, hogy az idősebb nyújt kezet a fiatalabbnak.

2014. júl. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Legtobb hulye tini mostanaban naponta 5X fogdossa egymast kezet, mintha jujj de jo, ezt is megtanultuk.
2014. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy felesleges szokás ez a kézfogás dolog. Ilyen alapon minden nőismerőssel is legalább puszival kellene köszönnünk.Hagyd az egészet...
2014. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Apának sem szokta, pedig ő a fiatalabb."


Éppen ezért tulajdonképpen édesapádnak kellene először a kezét nyújtania.

Mindig az idősebb - illetve a kb. egykorú férfi-nő esetében a nő - nyújtja először a kezét, mert ő dönti el, hogy akarja-e ezt a köszöntési formát, bejön-e neki vagy sem.

A fiatalabbnak meg kell várnia az idősebb kezdeményezését.


Remélem, ettől még nem lesz probléma a barátod és a szüleid között! :)

2014. júl. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van, rosszul tudtam, az idősebbnek kéne.
2014. júl. 24. 09:25
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Pedig egy férfinél ,az a minimum ,hogy kezet fog egy másik férfival ,főleg ha az idősebb.. Szerintem a barátod még túl gyerek ahoz ,hogy az ilyen bonyolult dolgokat megértse... Nagyon gáz.. Az eddigi kommentelők ,meg nem tudom milyen nevelést kaptak...
2014. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
És szerintem pont neki kellene az idősek felé nyújtania a kezét hamarabb..mivel ezzel megadja a tiszteletet..
2014. aug. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

sa24n, azt hiszem inkább a ta nevelésedben vannak hiányosságok.


"Kinek nyújtsunk kezet?

Idősebb a fiatalabbnak, nő a férfinak, magasabb az alacsonyabb beosztásúnak, tanár vagy oktató a diákjának, de ha a férfi a női alkalmazottjának nem nyújt kezet, akkor az illemszabályok szerint a kézfogás elmarad.

Mindig köszönjünk, és figyeljünk oda a lehető legtöbb illemszabály betartására, mert ezzel szimpatikusabb képet adhatunk magunkról, és kedvezőbben indulnak kapcsolataink is."


EZ a BEVETT szokás. EZ az ILLEM.

Ezt egyébként már a kérdező is elismerte...

2014. aug. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Találkozáskor a fiatalabbnak kell először szóban köszönni az idősebbnek, viszont a kézfogást az idősebb kezdeményezi.

Én ezzel kevertem, vagyis ezt a kettőt vontam össze, azt hittem, hogy a köszönésnél már nyújtsa is a fiatalabb a kezét, de nem!


Nem tudom ez a gyerek dolog hogy jön ide, leírtam a korom, az övét is besaccolhatod ebből, úgy írod mintha még általánosba járnánk.. közben pedig te vagy tudatlan.. ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor ne válaszolj, hanem nézz utána. Én megtehettem, hogy tévedtem, mert én vagyok a kérdező, és azért kérdezünk, hogy okosodjunk :)

2014. aug. 4. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!