Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Észak-Koreán kívül van még...

Észak-Koreán kívül van még olyan ország, melynek lakosai nem hagyhatják el hazájukat?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyen okból kifolyólag, és mikortól kezdve alakult ki?

2015. aug. 15. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok róla, hogy lenne bármi hasonló helyzetben ország.
2015. aug. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
De olyanról tudok, ahol az ország lakosait nem tűrik otthon.
2015. aug. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez az alapverzió. Régebben az emberek többsége nem csavargott, a jobbágy eleve nem hagyhatta el a földjét. 120-130 éve egy német vagy egy francia polgárt is töviről hegyire kikérdezett a nagyhatalmú hivatalnok, miért is akar útlevelet, és minden indoklás nélkül meg is tagadhatták, és meg is tették, ha olyanjuk volt. 1963-ig magyra állampolgár se kapott a komcsi rendszerben túristaútlevelet, nemcsak nyugatra, hanem "baráti" országba se.

Ma is számos nem demokratikus ország bezárja a polgárait, nemcsak Észak-korea nem engedi őket külföldre, hanem pl. Kirgizia, Türkménia, Omán, Laosz, Myamar, Bhután, Zambia, Közép-Afrika, Uganda vagy Namíbia sem rajong a gondolatért, hogy polgárai külföldre járjanak, és nagymértékben nehezíti az állampolgárokat abban, hogy elhagyják a hazájukat, bár tény, hogy olyan fokú, teljes körű bezárást, mint Észak-Korea, ma már a világ egyetlen más országa sem gyakorol.

2015. aug. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


# 3


Az általad felsorolt országok közül néhányról már hallottam, pl Bhutánt és Türkmenisztánt ismertem, hogy nem egy túlzottan nyitott országok ( eltérő okokból).

A többiről viszont kevésbé, különösen meglepett Namíbia és Zambia esete. E két országról még csak nem is gondoltam volna, hogy nem szívesen engedik ki polgáraikat - pedig az országok helyzetével többnyire tisztában voltam/vagyok.

No de ez a téma most új löketet adott, így átnézem az említett országokat, azok helyzetét.

2015. aug. 15. 23:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!