Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A tajasszavak, tajasbeszed...

A tajasszavak, tajasbeszed ebben a mostani vilagban gaz?

Figyelt kérdés
2015. júl. 24. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, inkább értéke a nyelvnek! Aki gáznak tartja, az elmehet a fenébe!


Az gáz, ha valaki nyelvtanilag helytelenül beszél, vagy nem tudja kifejezni magát választékosan...

2015. júl. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem! Ha szépen helyesenbeszéled a tájnyelvet az király! Említeném Vályi Pistát. Na őt öröm hallgatni. Akinek meg nem tetszik az magát minősíti. Igaz amikor a székelyek beszélnek néha szótárat igényel. :)
2015. júl. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Csak a csökkent értelmű egyének tartják annak.De ők betegek ,nem kell velük foglalkozni.
2015. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
pl olyanokra gondolok hogy jossz helyett gyussz... indulatszo :he...
2015. júl. 24. 23:32
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
Ketté kell választani a témát. Ha valaki ebben nőtt fel és magától jön belőle, mint a rigóból a fütty, azzal nincs semmi gond. De ha egy budapesti értelmiségi kitalálja hogy így akar beszélni, mert az milyen menő lenne már, az negyon nagyon gáz.
2015. júl. 25. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
En videki vagyok, es Pesten mindenki furcsa velem mert igy beszelek.
2015. júl. 25. 09:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerűen rossz emberek között vagy, az én egyik lakótársam elég "ízesen" beszél, én meg imádok tájszavakat használni, de senki nem bánja, sőt játszottunk már olyat, hogy tájszavak jelentését kellett kitalálni (mindegyikünk máshonnan származik, így ezzel sokáig elvoltunk).
2015. júl. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!