Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért rövidítetek interneten,...

Fingkirály kérdése:

Miért rövidítetek interneten, akár fórumokon (és ITT is) - nagyon rövid, még akár hárombetűs szavakat (mint pl. a "hogy" szót) is?

Figyelt kérdés

Azt mondta egy emberke nekem erre valaki, hogy mert így gyorsabb és időt spórol meg vele. Na de mitől nincs ennyi időtök? Kerget valaki? S ha ennyire nincs idő, hogy a hogyot egy "h"-val, az akkort egy "akk"-kal elintézitek, akkor miért van idő a "szia babucika" helyett a "ssssssyyyyyaaaaa babbbbuciikkkkka"-ra? xD


A kérdés másik megvilágításban: Miért divat bármilyen internetes médiumban ütődött diszlexiásnak látszani? :P


2010. márc. 3. 07:34
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A "gy" betű EGY betűnek számít. Két írásjellel írod, de egy betűnek számít. Legegyszerűbb azzal bebizonyítani, hogy pl nem lehet elválasztani (a hosszabb változató "hogyan" pl nem "hog-yan" módon elválasztandó, a gy nem "gi" vagy "géipszilon" hanem "gyé" :)))
2010. márc. 13. 07:41
 12/13 A kérdező kommentje:
Pont ugyanúgy, ahogyan az angoloknál egy betű a "th" (régebben volt rá külön írásjel, a "thorn", vagy "Þ"), a hollandoknál az "ij", vagy a németeknél a "ch".
2010. márc. 13. 07:43
 13/13 anonim ***** válasza:
Igazából a "gy" nem egy betű, hanem kettő, csak egy hang. Kis kölönbség... Nem is értem minek vannak ilyen G+eci kekeckedések a magyar nyelvben :) Am én is szoktam röviditeni és nincsen különösebb oka, egyszerűen így könyebb. Ha valakinek nem esik így kézre az nem ír így. Mondjuk az ha egy szövegben nagyon sok a rövidítés engem is zavar pl.: cs, bab,nm eszünk 1et? N mind1. Ja persz én is +vok (v), Vá pill... Szóval értitek :) Nem akarunk mi ezzel ídőt spórolni csak egyszerűen így 1szerűbb (jobban kézre esik)
2010. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!