Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek kell először köszönni...

Kinek kell először köszönni az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Én 21/f otthon vagyok, hazajön apám 40 éves élettársa, akkor ha belépett nekem kell először?
2015. jún. 22. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig aki belép! Jelen esetben az sem baj ha Te köszönsz előre, tiszteleted a hölgynek-nevelő anyádnak!
2015. jún. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez felette áll annak hogy a fiatalabbnak kell először? Itt fontosabb ki hol tartózkodik?
2015. jún. 22. 18:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapszabály, hogy ha valaki belép valahová, akkor annak kell köszönnie (belépéskor).

Másik alapszabály, hogy a fiatalabb köszön előre az idősebbnek, a harmadik meg az, hogy a férfi a nőnek. Ezért írta az 1-es azt, amit - nagyon helyesen.

2015. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3-as : köszönöm! adtam a zöldet! :)
2015. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De arra válaszoljatok hogy melyik szabály fontosabb ha az illető fiatalabb mint aki belép? 2 szabály amivel nem vagyok tisztában melyik bírálja felül a másikat, ezt kérdeztem az előbb.
2015. jún. 22. 21:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fontossági sorrend:

1. Az köszön előre, aki belép egy helyiségbe vagy távozik. Pl. a tanító néni előre köszön, amikor belép az osztályba és a gyárigazgató is, amikor belép az ebédlőbe.

2 Ha a fenti személyek egy folyosón vagy az utcán találkoznának, akkor az alacsonyabb rangú (társadalmi helyzetű, állású) köszön előre a magasabb rangúnak. Vagyis a gyermek a tanító néninek, a szerelő a gyárigazgatónak. Akkor is, ha netán az alacsonyabb rangú hölgy lenne.

2015. jún. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradt...

3. Ha folyosón, utcán találkoznának és rangban is egyenrangúak, akkor számít, a kor és a nem: fiatalabb köszön előre az idősebbnek, férfi a nőnek.


Az 1-es helyzet mindent felülír, a 2-es felülírja a 3-ast.

2015. jún. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!