Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Trágár szó a "hülye"?

Trágár szó a "hülye"?

Figyelt kérdés
2015. máj. 29. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
nem
2015. máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, annak számít:D
2015. máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy definiálod a "trágár" fogalmát. Konzervatív, vallásos nagymamák nem fognak a szívükhöz kapni, ha meghallják, szóval ha így, akkor nem trágár (=durván szeméremsértő, obszcén).


Ellenben a parlamentben, akadémiai székfoglaló beszédben vagy érettségi vizsgán stb. azért nem ildomos használni.

2015. máj. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sokan annak tartják még mindig, amúgy sztem nem az, mert elterjedt a használata, és nem annyira kényes témáról szól... meg én amúgy szeretem, hogy van egy szinonima a butára, balgára stb., mert vannak esetek, amiket azok nem fejeznek ki... én pl. a butát, balgát kifejezetten alacsony intelligenciájú emberekre használom, a hülyét meg olyanokra, akik alapvetően nem buták, de érthetetlenül viselkednek vagy gyakran ésszerűtlen, esetleg szemét dolgokat tesznek. És nálam a hülye nagyobb sértés, mert a buta nem tehet arról, hogy nem született okosnak, a hülye viszont viszonylag intelligens ember létére tesz baromságokat.
2015. máj. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!