Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A Nyugat-Dunántúli régióban...

A Nyugat-Dunántúli régióban tényleg nagyon durvák meg bunkók az emberek?

Figyelt kérdés

Oda szeretnénk majd költözni, de pár alföldi ismerősöm olyanokat meséltek a régióról, hogy az emberek általában bunkók, lenézőek, durvák stb. Persze nem mindenki, de alapból a mentalitás ilyen ott. Különösen Győr-Moson-Sopron érdekelne, vagy Győrbe vagy Mosonmagyaróvárra költöznénk. Egyik Győrben lakik már, másik Kapuvár mellett.

Még azt is mondták, hogy az alföldiek vendégszeretőbbek, kedvesebbek, nem olyan szinten megy a lenézés stb. Az mondjuk annyira nem érdekel mert nem fogok odamenni, de az is lehet elfogultak mert ott éltek előtte. Egyik Békés megyében, másik több helyen is megfordult, ő lakott Pesten is, azt is szerette.

Inkább a mentalitásról beszéltek, meg hogy egyesek átvették a győri stílust stb.

Mi a véleményetek? Mire számítsak majd, ha odaköltöztünk?



2015. máj. 1. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Valami igazság van amit itt írsz, mert valóban régióként ég és föld a mentalitás. Alföldön valóban kedvesebbek az emberek, ezt többször tapasztaltam már, főleg faluhelyen.

Én Közép-Dunántúlon lakok és nekem nincs okom panaszra, persze mindenhol vannak bunkók mg lenézőek ahogyan itt is, és máshol is. Nyugat-Dunántúlon is vannak ismerőseim testvéremék ott élnek már évek óta és nem panaszkodnak hogy bunkók ott az emberek, pedig a tesóm ezt mindig magára szokta venni ha valaki bunkó meg lenéző vele szemben, ő ezeket nagyon észre veszi. Persze megélhetés szempontjából arrafelé sokkal jobb a helyzet mint az alföldön.

Én fuvarozó vagyok már 4 éve és járom az országot. Én nagyon sok eltéréseket látok régióként Győr környékén jobban élnek az emberek mint Alföldön vagy a Keleti részen. Én nekem ha Győrbe és annak térségébe van fuvarom akkor szinte jókedvvel megyek oda mert elég sok helyen ismernek már a cégeknél ahová viszek valamit és ott mindig jól eltudok beszélgetni az emberekkel. Mentalitás szempontjából én Pestre vagyok leginkább kiakadva. Arra felé nagyon sok a lenéző, bunkó, finnyás ember. Elég sok ismerősöm van ott is, olyanok is akik innen költöztek oda, és ők is átvették az ottani stílust. Ott jobbára az élet csak a bulizás meg az otthoni semmit csinálásról szól. Én ott még a családi házak táján sem igazán látom hogy az emberek nagyon gondoznák a kertjüket virágokkal, zöldségekkel, gyümölcsökkel. Legtöbb helyen még gyümölcs fákat sem látok a kertekben, valahol csak néhány virág van gondozott gyep és ennyi. Én a házamnál majdnem minden hétvégén csinálok valamit a kertben főleg hogy már itt a jó idő.


De a kérdésedre rendesen válaszolva nem olyan vészes alföldhöz képest Győr környéke mint ahogyan te elképzeled. Lehet ott lesz neked majd furcsa ha odakerülsz hogy ott nem köszön neked minden idegen az utcán, meg ha valakit megkérdezel valamiről hirtelen fapofát vág majd, de ahhoz képest arra felé is elég normálisak az emberek, ott sokan nyugodtabbak mert könnyebb a megélhetés mint máshol, és ezzel boldogabbak kevésbé agresszívak az emberek.

2015. máj. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De nem úgy értem h hol jobb a megélhetés mert az egyértelmű hanem inkább ez az emberek magatartásáról szólt, meg a mentalitásról. Meg azt is hallottam h aki Ausztriában dolgozik az elszáll magától, mert onnan sokan járnak ki igázni. Nem tudom mennyire igaz, nyilván nem mindenki. Nem lakhely szerint válogatok barátot, de ezt érdekes volt meghallgatni. Előbb megismerem az illetőt, utána döntöm el h milyen.

A pesti részeddel nem nagyon értek egyet, én ott kertes kerületben éltem és nem volt ott semmi baj, és vannak ott fák meg kertek. Nem tudom mi bajod van vele, vagy nem tudom melyik kerületbe jártál.

2015. máj. 1. 22:39
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Én Győrben lakom egy társasházban, azelőtt egy Veszprém megyei kis faluban éltem. A lakótelepeken sok az albérlő. De talán nem is ez számít, hanem az hogy a saját élőhelyén vagy akár a saját társasháza bejárata előtt eldobja a csikket vagy a papírzsebkendőt. De egyik sem takarítja fel soha. Tréfásan azt gondolom hogy azért, mert az a sajátja. Míg a külföldi befektető gyárait meg naponta képes sterilre nyalni, mivel az nem az övé hanem egy kizsákmányoló uraságé. Szoktuk is mondani hogy Győr egy cselédváros. Persze lehetne finomítani hogy nem az hanem proletárok lakják, de ez a viselkedésükön még mindig nem változtat. Amúgy tényleg lenézőek és irigyek. Ha nyugodtabbnak látszol az átlagnál akkor már irigyen érdeklődnek hogy hogyan csináltad. Eléggé materialisták, vagyis minden másodrangú szempont szokott lenni nekik, kivéve a "lóvé", a "verda", stb. Pedig az ilyen anyagiak mellé egy kis szemetelés ellenes tanfolyam sem ártana. Meg mondjuk egy olyan tanfolyam ami elősegítené hogy ne piszkíttassák kutyáikat emberi élőhelyekre, mondjuk a fűbe vagy a járda szélekre. Eléggé azt hiszik hogy ha van egy jól fizető állásuk valami alávaló rabszolgamunkáért, akkor ők a királyok. A társasházakban is nagyfokú az igénytelenség arra vonatkozóan hogy érzéketlenek másokkal szemben. Például hajnali kettőkor is bömbölteti a tévéjét, mert azt gondolja hogy más ember nem lakik ott vagy nem számít az élete. Olyankor szép kérésből nem ért, hanem csak akkor ha válaszul olyan betondörömbölés történik nagy kalapáccsal ami egy részeg culáger legaktívabb falbontó tevékenységét súrolja. Abból ért a félresikeredett barma.

Az Alföldről vagy a Kisalföldi vagy Bakonyi falvakról viszont jó véleményem van. Lehet hogy nem keresnek ilyen jól, de nem mondanám őket szegénynek, hisz nem is szolgák mint Győrben. Azon én is ki szoktam akadni mikor valamelyik győri segédmunkás agya el van szállva magától azért mert ő egy multinál főcseléd és IQ-ja is jó ha 30-asnak kinéz. Persze a valóság meg az hogy félrerakott megtakarításuk alig van mert minden értelmetlen dologra elcseszik: Kutya, cigi, tetkó, drog, alkohol, petárda, stb. De a leírtak ellenére mégis el van szállva az agyuk maguktól. Lehet hogy a kicsit jobb fizetés miatt, ami egy picit magasabb lehet mint az ország más részein. Illetve úgy mondják ismerőseim hogy túl vannak fizetve, jóval kevesebbet érdemelnének és akkor normálisabban viselkednének.

2015. máj. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ja meg azt is hallottam h szinte mindenki az audi seggét nyalja, mindenki odaakar menni és aki ott van az eléggé el van szállva meg ilyenek. Ez mennyire igaz?
2015. máj. 9. 18:37
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Baromság. Alföldről költöztem pár éve Győr környékére. Itt is pont olyan emberek élnek, mint máshol. Vannak bunkók és tök normálisak is :)

Mondjuk aki mostanában akar ideköltözni, számoljon vele, hogy kezd megtelni a régió :( Albérletre pl. az "otthon" fizetett összeg minimum duplájával kalkuláljon.

2015. máj. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Korábban azt hallottam, hogy a Nyugatról Kelet felé egyre süllyed a kulturáltsági szint, de ez így nem igaz, viszont az anyagi jólét tekintetében és egyes nemzetiségekre nézve már van benne igazság.
2016. jan. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Volt Hódmezőv.helyi munkatársam akinek elég nyers modora volt,kedvesnek nem nevezhetném.Pesten is dolgoztam bunkóval,úgyhogy ez nem régiófüggő hol mennyi a bunkó ember.Tele van velük az ország..normálisból is van,csak elenyészőbb számban..dolgoztam amúgy normálisakkal is területtől függetlenül.
2016. ápr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
80%
Én Debrecen környékén lakom,kb. másfél hónapja vagyok az audinál.Velem is a munkatársaim elég bunkók meg beszólogatnak,hogy még trabanton meg ladán kívűl semmi kocsit sem láttam,de van egy két ember aki normális meg barátkozik velem.Olyat is mondtak már nekem,hogy minek jöttem én ide meg ilyenek,de én nemfoglalkozok velük és kész.A főnököm is debrecen környékén élt de már 10 éve az audinál van,és azt mondta nekem hogy én bennem látja a gyerekkori önmagát mert,hogy 20 évesen ennyire elszánt vagyok és megpróbáltam szerencsét próbálni.
2016. okt. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!