Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti már elgondolkodtatok azon...

Ti már elgondolkodtatok azon a szövegen, hogy "felmenni Pestre"?

Figyelt kérdés

Miért is így kell mondani? Mintha az fent lenne, a többi meg alatta lent, tehát olyan, mintha magasabb rendű lenne. Szerintetek?

Mégis mitől lenne magasabb rendű?



#Budapest #vidék #Pest #lemenés #felmenni #felmenni Pestre #lent vidéken
2015. ápr. 17. 14:34
1 2
 1/13 manó1235 válasza:
Én egy nagyobb városban élek, igaz külváros de ha megyek mondjuk a főutcára vagy valami akkor is azt mondom hogy fel megyek a városba :D ki tudja miért :DD
2015. ápr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát mi erre azt mondjuk, h bemegyek, nem azt h fel, viszont ha Pestre megy valaki, azt mondja felmegy és ez engem zavar
2015. ápr. 17. 14:39
 3/13 anonim ***** válasza:

Tàn azért, mert Budapest a fõváros?? :))

Egyébként nincs ezzel semmi baj. Vidéken amúgy már a nagyobb városra, megyeszékhelyre is hallottam, hogy úgy mondjàk, hogy oda is felmennek.

2015. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azért szokták így mondani, mert a települések közötti hierarchiában Budapest van legfelül.

Másrészt a legtöbb városhoz képest északabbra van tehát azért megyünk "fel".

2015. ápr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
a megyeszékhelyre bemenni szoktunk, nem fel, legalábbis ebben a megyében így van. Ez a felmenés olyan magasabb rendűnek tűnik nekem és ezért zavar
2015. ápr. 17. 14:45
 6/13 A kérdező kommentje:
én északabbra lakom mint Pest...
2015. ápr. 17. 14:46
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, te belőled a sértettség beszél. De ezt be is vallod "Ez a felmenés olyan magasabb rendűnek tűnik nekem és ezért zavar"

Én Pest megyében élek és "felmenni Pestre" az itt alap. De mikor Csongrád megyében vagyok ott is ezt mondják. Nincs ezzel semmi baj. Fővárosunk és fent van szóval egyszerűen érthető ez a "felmegyünk".

2015. ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyébként meg örülj annak, hogy csak ilyen dolgok zavarnak :D
2015. ápr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nem vagyok sértett, nem érzem magam annak. Miért lennék az? Egyébként utálom Pestet...főleg h mindenki odamegy csak úgy kirándulni például és a csapból is az folyik. Néha már én érzem magam hülyének h nem megyek.
2015. ápr. 17. 14:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Felmentem Pestre, lementem Debrecenbe, bementem a faluba, felmentem a városba. Semmi probléma nincs a kifejezésekkel! A magyar nyelv nagyon kifejező, képletesen, képekben fejezi ki a mondanivalóját.
2015. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!