Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek én vagyok az...

Szerintetek én vagyok az inkorrekt ebben a sztoriban?

Figyelt kérdés
A suliban a fizika tanárnak épp rossz napja volt és rajtam vezette le a feszültségét. Kérdeztem valamit az anyaggal kapcsolatban és már majdnem elkezdett kiabálni, és mondta,hogy lehet ilyen hülyeségeket kérdezni és elkezdett osztani több percig, a sokadik után már kértem,hogy legyenszíves abba hagyni, de erre még idegesebb lett és elkezdett kiabálni,végül nagy nehezen lenyugodott. Miután rosszkedvűen hazamentem,arra lettem figyelmes hogy sok üzenetet kaptam facebbok-on az osztálytársaimtól, a legtöbb azt kérdezte,hogy tudtam elviselni,hogy ok nélkül kiabált velem a tanár stb. Végül az üzenő falamra írtam ki,hogy elég frusztráló volt a fizika óra, de se baj mert vannak az életben ilyen primitív emberek. Mint kiderült hiba volt mert valamelyik tanár meglátta a facebookon a kiírásomat ezért fegyelmi indul ellenem,sulin belül. A véleményetekre vagyok kíváncsi,hogy én vagyok a hibás vagy a tanár?
2015. ápr. 13. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ezt majd ugyanígy magyarázd el a suliban is. Szerintem nem vagy hibás. Eleve nem értem, hogy egy másik tanárnak ehhez mégis mi köze van. Egy facebookos kiírás miatt fegyelmi... Úgy látszik, már az is baj, ha kinyilvánítod a véleményed...
2015. ápr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

1 a tanárnak mindig igaza van

2 a diáknak a diák szerint mindig igaza van


nos, a tanár bunkó lehetett, de mi csak a te változatodat ismerjük, nem láttuk a szitut


ahol te hibáztál az az, hogy kiírtad ezt a baromságot a facere ... ez főbenjáró (és valóban így is gondolom)


tanárra, munkahelyi vezetőre vonatkozó véleményt nem teszünk ki a netre

2015. ápr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2.

valóban nem kellett volna kiírnom ezt belátom.De mentségemre szolgáljon,hogy a harag és a sértettség kavargott bennem(kicsit szíven ütött,hogy kiabált velem,mert úgy éreztem hogy nem adtam rá okot)és abban a pillanatban nem tudtam ésszerűen gondolkozni,mikor kiírtam. "Józan állapotban" biztos nem tettem volna ilyet.

A másik,hogy lusta voltam válaszolgatni egyesével az osztálytársaknak és gondoltam,hogy kiírom az üzenő falra.

2015. ápr. 13. 14:44
 4/12 anonim ***** válasza:

#3 ha ilyesmit írsz:

"Nem érzem magam hibásnak, de ő a tanár nincs mit tenni." - akkor senki nem tud belekötni, és még pozitívan is jössz ki a dologból

2015. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

Ez a tipikus mai magyar valóság. Az önállótlan, kisebbrendűségi komplexusban szenvedő megfélemlítettek véleménye, hogy a főnöknek (tanárnak) mindig igaza van. Valójában ha így van, az a terror légköre. A hierarchiában magasabban álló kizárólag a gyengeségét és tehetetlenségét mutatja, ha azt követeli, hogy neki adjanak igazat. Tanárra hatványozottan igaz ez. Előbbi esetben felnőtt-felnőtt kapcsolat van, de itt alapjában felnőtt-gyerek kapcsolat. És nincs annál ocsmányabb, mint ha egy felnőtt ezen okra hivatkozva érvényesíti előnyét egy gyerekkel (diákkal) szemben. Abban az iskolában, ahol ilyen megtörténhet, egy hatalommániás igazgató van, aki összetéveszti a nevelést és irányítást a kényszerintézkedéssel. És mindig a fejétől bűzlik a hal.


Nem tudom, a sztori aszerint történt-e, hiszen tényleg csak a kérdező verzióját ismerjük. De aki egy kicsit ismeri az emberi attitűd működését, érzi, a lényeg valami ilyen lehetett. Rendben, idiótának nem illik nevezni a tanáromat. De egy nem idióta tanár ezen jót röhög. Amelyik megtorol, bizonyította azt, amit a diák soha nem tudna: tényleg idióta. Ennyi telik tőle.


Kérdező, itt két dolog ütközik. Vannak elvek, eszerint neked van igazad. Bocsánatot is kérhetnél a kifejezés miatt, ha volna értelme. Mint ahogy a tanárnak illene először sajnálkoznia. Ugyanakkor tudomásul kell venni, hogy ma egy elfuserált világban élünk. Nem azért, mert elfogadjuk, hanem azért, mert fejjel nem megyünk a falnak. Ilyen világban nem az igazság, hanem a hatalom diktál, ezért mindig oda kell figyelni. A hatalom kijátszható, mert buta. De nem azért, mert így akarunk elégtételt venni, hanem azért, mert nekünk is van ellenszerünk a semlegesítésre, csak az másképpen működik. Ezt nevezhetjük természetes életösztönnek is.


Az egyensúly kedvéért fontos hozzátenni a következőt. A hatalom arroganciája abban is megmutatkozik, hogy igyekszik lehetetlenné tenni az oktatást. A hatalomnak mindig az a véleménye, hogy buta embert kell nevelni, emrt az nem szegül ellen. Az oktatásra ma nagyon kevés pénzt fordítanak, ez feszültté, frusztrálttá teszi a tanárokat. Ráadásul nem fizetik, lenézik őket, túlterhelik, ami egy bizonyos szint után az emberből kihozhatja az állatot is. Ez lehet mentsége a konkrét fizikatanárnak is. Lehetnek családi problémái, lehet, megalázták, kizsigerelték. Pusztán csak akkor szakad el nála a zsinór. Szóval akadhat mentsége elég. Hogy melyik esetről van szó, az utólag dől el. Felkaphatja valaki a vizet és abnormális viselkedést produkálhat. Ha ember még, akkor utólag ez zavarja és ennek hangot is ad. Ha ezt nem teszi, akkor viszont hitvány ember. Meglehet, nem így kezdte, de ez ne mentség egy katedrán. Különben az a dobogó a hatalom jelképe és nem az oktatásé.

2015. ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
Tipikus komcsi tempó. Fegyelmi, büntetés, szibéria, ha szóváteszed, hogy a rossz az rossz. A magyar állam és az alá tartozó szervek még mindig itt tartanak.
2015. ápr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

A szólásszabadság és a vélemény nyilvánítás joga téged is megillet. Ezen kívül, ha nem írtad konkrétan oda a nevét a tanárnak, akkor ez kb. bárkiről szólhat. Csak ha teljesen elismered, hogy ő rá gondoltál (bár még akkor is kérdőjeles, hogy ezért indulhat e eljárás).


Ezen kívül te szabad idődben nyilvánítottál véleményt, ellenben a tanár a tanórát arra használta fel, hogy nyilvánosan több ember előtt (ez esetben diáktársaid előtt) megalázott és nyilvánosan kiabált veled. A tanárnak joga a tanításhoz és a tanításhoz szükséges rend megköveteléséhez van csak joga. Ezzel nem csak a te jogaidat sértette meg (becsületsértés), hanem a többi diák jogait is megsértette (oktatáshoz való jog).


Ezen kívül neked bármilyen kérdésed van a tanórán a tananyaggal kapcsolatban, azt jogodban van feltenni és arra a tanárt előírás kötelezi, hogy arra szakmai ismereteinek teljes felhasználásával egyértelmű és világos választ kell adjon rá.


Az eljárás végén, ha megbüntetnek, jogodban van egyrészről fellebbezni, másrészről neked is jogod van az iskolabizottság előtt indítványozni a tanár megrovásban részesítését, amiért a tanuláshoz való jogodban és a személyi jogaidban megsértett.


---


Nem azért kell ilyenkor tájékozódni, hogy mihez van jogod és mihez nem, mert ki kell baszni mindenkivel rögtön, hanem azért mert ebben a helyzetben kihasználják azt, hogy te nem ismered a jogot és valószínűsítem, hogy az iskolában sincsen semmilyen lehetőség a diákok számára jogi tanács kérésére. Éppen ezért visszaélhetnek azzal, hogy te nem ismered, mondván a "jog ismerete nem mentesít alóla". Ám sosem szabad feledni, hogy téged tízszer annyi jog véd, mint a tanárodat.


Akár hőbörögnek ezen a tanárok akár nem, de ez pontosan azért van így, mert a diákok 99%-a nem ismeri a jogait. Ezért védi őket szigorúbban.


Ha ők így, akkor te is így. Ma Magyarországgal az a baj, hogy vannak akik ismernek pár paragrafust a törvényekből, amit hallottak a hírekből és akkor látnak valamit, húúúúúúú gyerünk pereljük be, gyerünk menjünk büntessük meg, mert a jog a mi oldalunkon van. Csak épp a kötelezettségeket, no azokat valahogy mindig elfelejtik az emberek.


---


Anonymus

2015. ápr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Örüljön, hogy nem verted meg. Nem vagy senki lábtörlője.

Aki bunkó az bunkó, nevén kell nevezni a dolgokat.

2015. ápr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezt sosem értettem, hogy abba, hogy a gyerek sulin kívül vagy sulihoz nem kapcsolódó rendezvényen, mi a franc beleszólása van az iskolának. Inkább nézne magába a tanár ahelyett, hogy piti sértettségében még fegyelmit is indíttat... pedig ez még csak rágalmazás sem volt, puszta véleménynyilvánítás.
2015. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Na, én pont az ilyenekért nem jelölök be egy tanárt sem facen, kivéve az osztályfőnökömet, de ő nagyon jó fej, ilyeneken csak nevet, mert tudja hogy néhány tanár milyen hülye tud lenni.


Egyébként szerintem ő volt a hibás, ha valami baja van akkor ne egy olyanon vezesse már le, akinek semmi köze a dologhoz. Az meg, hogy iskolán kívül a facebookon te mit teszel közzé ahhoz az ég világon semmi köze nincsen, és ezt elmondhatod a fegyelmin is!

2015. máj. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!