Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Idegen helyen ki nyújt előbb...

Idegen helyen ki nyújt előbb kezet?

Figyelt kérdés
Gyakorlatra mentünk egy általános iskolába és biztosra akartam menni, hogy biztos jó tanterembe megyek e be, így hangosan köszöntem " Jó napot kívánok, sziasztok! (majd a tanárhoz fordultam) ha minden igaz itt lesz gyakorlatom, igaz?" A hölgy felháborodott, hogy mit képzelek magamról nem így kellene bejönöm... stbstb. Teljesen lefagytam... én ezek után szerettem volna bemutatkozni de így még kezet sem nyújtott... Tényleg rossz volt a "belépőm"? Rögtön be kellett volna mutatkoznom amint belépek? (Tudták hogy megyünk,kik vagyunk,honnan megyünk)

2015. febr. 26. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
39%
Igen, rossz volt a "belépőd". Ha egy osztályba lépsz be, ahol tanár is van, először a tanárnak köszönsz, bemutatkozol és megmondod, ki vagy. Tanárak sohasem nyújtsz kezet. Miután a tanárral elintézted a dolgot és helyreküldött, akkor köszönsz, bólintasz egy pár körülötted levőnek. Ismerkedés a szünetben.
2015. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
38%
Egy tanár mindent jobban tud. Sajnos a tanárokat megfertőzi az, hogy a hallgatóságuk passziv, és ők adják elő a tutit. Sajnos ez a mindennapokban is kiütközik. Ha ez a tanár ha jó ember lett volna, akkor a belső ügyeket, mégha neki nem tetsző módon is léptél be a terembe, nem a gyerekek elött rendezi le, nem a gyerekek előtt aláz meg, akik ezek után pontosan a megfelelő helyre tesznek be, hanem utána mondja el négyszemközt. Ettől a tanártól túl sok jót ne várj. Ez az ember valszeg sokkal jobban figyel a hibákra, azt figyeli a gyerekek is mit nem tudnak, és nem azt, hogy mit tudnak. Továbbá nagyon sok tanár totál el van telve önmagától, versenyszférában nem lehetne így viselkedni, de hozzá vannak szokva hogy ők felsőbbrendüek. Persze nem mindegyik, de nagyon sokan. Ezt most még nem is biztos hogy észreveszed, mert a gyerekek, fialatok ehhez vannak idomítva, ezt szzokták meg, de 30 felett már észreveszed a stílust amikor mondjuk felsőoktatásban jársz vmilyen képzésre. Nekem rossz a tapasztalatom velük, mint tanár mint kollága tekintetétben, pedig régen, gyerekként szerettem a tanáraimat, de mostanra sokan könnyűnek találtattak, és ehhez képest hatalmas az egojuk. Sajnos. De ez köszönhető annak, hogy mindig ők adnak át információt, és a hallgatódság tátott szájjal hallagatja azt amit ők mondanak. Évek alatt mindenki személyisége torzul ettől.
2015. febr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!