Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért erőltetik mindenhol a...

Miért erőltetik mindenhol a zacskókat?

Figyelt kérdés

én vászontáskával járok vásárolni.

tegnap pl a zöldségesnél vettem egy fürt banánt,és egy darab hagymát.

leemeltem a polcról,odavittem,rátettem a mérlegre a banánt.

nő kérdi hogy zacskót?mondom nem.és ledöbbent!

elővettem a vászontatyómat,beletettem.majd jött a hagyma.

megint megkérdezte hogy kell zacskó?újra azt válaszoltam hogy nem,és már megint értetlenkedve nézett rám.

de most komolyan,ebben mi olyan furcsa?

de mindenhol ahol kijelentem hogy nem kell,döbbent arcokat látok.

mindig mondom,azért van a táskám,ha piszkos lesz,kimosom.

annyi ilyen vacak műanyagom van otthon,csak úgy folyik ki a szekrényből...


2015. febr. 20. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
grkatyigyél az otthoni zacskókból és tedd bele. A mérleg megsértődik, ha zacskó nélkül teszik rá - mondjuk a puha barackot, a földes krumpedlit, azért szokták az árusok kérni.
2015. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*jav.:hm.. egy másolás belenyomult:D tehát:Vigyél
2015. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

mindig van a táskámban egy marék zacskó,így ha pl krumlit veszek vagy mást ami piszkolódós,abba teszem.

amiket írtál,barack,krumpli,szilva és a hasonló sok/pici vagy piszkos dolgokra természetesen kell a zacsi.

de minek mondjuk 1db. hagymának?

vagy veszek 1 kígyóubit,2 hagymát,1 káposztát,2almát,és mindet külön csomagolja.

igyekszem környezet tudatosan élni,és engem roppantmód zavar ez a pazarlás...

2015. febr. 20. 18:42
 4/6 anonim ***** válasza:
igazad van, súlyos bajokat okoz a világban a pazarlás, és amit mi egyénileg tehetünk: hogy saját részről leállítjuk a pazarlást. Egyszer beszéltem erről az árussal és az derült ki, egyértelműen a mérleget féltik. Vinni kell és beletenni. Azután érdekes: sok boltban már csak pénzért van zacskó, ami nem baj, mert attól spórolnak,d e ilyenkor nem tenném rá a böhöm-nagy ócska reklámját: "mert hülye azért nem vagyok" és társai, mert azért pénzértvéve nem reklámoznám végig az utat:D
2015. febr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tök jó olvasni, hogy vannak még olyanok, akiknek ez számít, hogy ne vegyenek plusz zacskót.

A múltkor is mondtam a sparban a pénztárosnak, hogy nem kérek zacskót valamihez, de olyan gyors volt, hogy már beletette. Gondolkoztam azon, hogy most vállaljak-e ezért konfliktust vele, hogy nyomatékosan megkérem, hogy vegye ki a zacskóból, vagy én kiveszem és visszaadom, de aztán lemondtam róla. Csak rossz érzés volt...

2015. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

óó igen,a reklám táskák :D ezekről nem is írtam!

mikor a szezonális leértékelések vannak,el szoktam menni Győrbe az Árkádba.

bemegyek pl a h&m-be,veszek 1-2 felsőt,kapok egy böhöm nagy szatyrot.

tovább megyek vásárolgatni,betérek még mondjuk a tally weijlbe.ott is veszek valamit,majd mikor a csaj venné elő a kistáskát,akkor le szoktam állítani,és nyújtom neki a h&m-es táskát,hogy ebbe tedd :D

de ha pl 5 boltban vásárolok,akkor mind az 5ben ezt csinálom.

képzelhetitek,milyen fejeket vágnak :D

2015. febr. 26. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!