Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hova lettek a magyar családi...

Hova lettek a magyar családi hagyományok?

Figyelt kérdés
A lányomnak megkérte a barátja a kezét. Ő igent mondott anélkül, hogy velem, az apjával megbeszélte volna. Csak bejelentették, ahelyett, hogy magyar szokásként tőlem kérte volna meg a fiú. Mindent átveszünk már az amerikai filmekből?

2015. jan. 15. 15:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
örülj, hogy bejelentették, és nem szöktette meg az éj leple alatt!
2015. jan. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
41%

kitették a szűrét" vagy a "háztűznézőbe megy" kifejezések?

Ez mióta lánykérés??Ez az első vizit,randi.

2015. jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, bizony, ezek a mai fiatalok!


En mar olyan gyerekrol is hallottam, aki olyan egyetemre ment, amilyenre o akart; nem pedig arra, amit az apja valasztott ki neki!


Bezzeg az en dedapaim idejeben mas vilag volt...!

2015. jan. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
97%

Én nagyon kiakadtam volna, ha a férjem az apámtól kérte volna meg a kezem, mi vagyok én egy teve amit adnak-vesznek???? Meg mit beszéltem volna meg az apámmal, felnőtt nőként talán el tudom dönteni, hogy kivel szándékozom megosztani az ágyam és az életem.


Kérdező, te eltévesztetted az évszázadot.

2015. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Andizsuzsi ***** válasza:
73%

"Ez mióta lánykérés??Ez az első vizit,randi."


A háztűznézés a vőlegény háza táján történt, jóval az első randi után, sőt, az eljegyzés után.

2015. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nem az amerikai filmekből vette, hanem úgy érzik, hogy felnőtek, az ő életül és szülők nélkül szeretnék eldönteni, hogy összekötik az életüket. Talán úgy érzik, hogy esetleg kifogásokat, vagy lebeszélő válaszokat kapnának. Vagy nem szeretnek családi keresztkérdések, faggatások tüzébe kerülni pl. és hogy gondoltátok, mekkora esküvő, mért ez a helyszín és mikor akartok gyereket, vagy nem korai ez még? Hol fogtok lakni? De mért nem velünk, avagy miből fogtok megélni?, stb. opcionálisan.
2015. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

A háztűznézés a vőlegény háza táján történt,

Keresem,de nem látom,hol van az le írva, ebbe a szokásba,hogy az apjától kérik a lányt?Akkor a lányos apa elment a fiús házhoz,hogy ott megkérjék a lánya kezét, persze a lány tudta nélkül?? Vagy hogy?

2015. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!