Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Általános, hogy emberek nem...

Általános, hogy emberek nem tudnak kulturáltan csengetni, vagy csak én fogom ki?

Figyelt kérdés

Hetente többször is megtörténik, ezért zavar annyira. A postás például mindig úgy csenget, hogy először elkezdi nyomni a kaputelefont, de kb. 20 másodpercig folyamatosan. Ekkor még reménykedik, hogy rögtön felöltözök és lemegyek, de ha nem sikerül leérnem egy pillanat alatt, akkor már jön is be a társasházba, és az ajtócsengőt is elkezdi nyomni, de azt is vagy 30 másodpercig.

Sajna nem csak a postás ilyen. Múltkor ugyanígy odaragadt a gombhoz vmi vadbarom keze. Végül a hapsi csak arra volt kíváncsi, hogy rendesen megkapjuk-e a szórólapokat(amit egyébként rögtön dobunk is a szemetesbe).

Mások is így csinálják, ez rendszeres. Engem viszont annyira idegesít, hogy múltkor már majdnem ott voltam, hogy elmondok párat Mucsi Zoli elhíresült aranyköpéseiből.

Én eddig úgy gondoltam, hogy a rendes csengetés, ha megnyomom a gombot 2-3 másodpercre, amit megismétlek egy perc múlva, ha kell. Régen így is csinálta mindenki, aztán pár év alatt fokozatosan megváltozott.


A durva talán az, hogy akik így csengetnek, még csak nem is idegesek, és nem is sietnek. Náluk ez a normális.

Hát ide jutottunk, hogy az emberek már csengetni sem tudnak kulturáltan?


2015. jan. 9. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Borzalmas....
2015. jan. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ha senki sem veri orrba, akkor honnan tanulja meg a szerencsétlen ?
2015. jan. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Arra kíváncsi, hogy megkapták e rendesen a szórólapokat... az ilyet úgy meg kéne verni, hogy évekig ne tudja használni a kezét. Akkor majd megérti...
2015. febr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!