Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik meghívni a konzulensemet...

Illik meghívni a konzulensemet a sikeres szakdolgozatvédés és államvizsga után meginni valamit?

Figyelt kérdés
Közvetlen a kapcsolatunk, volt már sok magánjellegű beszélgetés, sőt, egyszer ő vetette fel ezt a dolgot. Mennyire illő/nem illő az, ha egy frissen államvizsgát tett ex-diáklány iszogatni invitálja a volt férfi(!) tanárát? Kellemetlen helyzetbe hoznám ezzel? Szívesen beszélget velem, kedve lenne hozzá, azt gondolom. De azért mégsem egy szokványos program ebben a kapcsolatrendszerben. Mit gondoltok?

2014. dec. 10. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha olyan közvetlen a kapcsolatotok, akkor akár meg is hívhatod. Mi egy üveg bort adtunk neki és megköszöntük a dolgot (ketten írtuk ugyanannál a tanárnál a szakdolgozatunkat).
2014. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg sokat segített, akkor igen... de nem meghívni, csak ajándékozni.
2014. dec. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Helyzettől függ... Ha amolyan hűvös, távolságtartó, esetleg hölgy, akkor egy elegánsabb könyv (váza) ajándékot lehet adni a köszönő szavak mellé. Ha közvetlenebb, akivel később barátságot is ápolsz, meg lehet hívni egy vendéglői ebédre. Ha soknak találod, akkor egy kis iszogatásra mindenképpen. Egy udvarias invitálás után az adott válaszból többet tudsz majd...
2014. dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ő férfi, én nő vagyok. Nagyon "baráti" volt a kapcsolatunk, egyszer már ő is hívott meg engem, de annak megvolt az oka. Ajándék már volt részemről, mert nagyon sokat segített, és szerettem volna viszonozni, egy jó piát vettem neki. De szeretnék tőle elköszönni, és nem az iskolában, és mindig kávézik, ezért is gondoltam a kávézásra. Szerintetek?

2015. jan. 28. 16:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!