Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Zavarna-e benneteket, vagy...

Zavarna-e benneteket, vagy nem az alábbi szitu?

Figyelt kérdés

Párom baráti köre amikor vendégeskedik nálunk, számukra teljesen természetes módon benyúkálnak a hűtőnkbe, megeszik vagy beleesznek a kajáinkba. Egyikük 4 éves kislánya állandóan kunyerál kaját, ha kap pl. banánt, felét eszi meg, aztán belerágcsál a kolbászunkba, almába, szanaszét hagyja a lakásban ezeket.

Én már a haverok általi ilyen viselkedésért igencsak cirkuszt csaptam, de a párom szerint az effajta viselkedések egyáltalán nem "egetrengető" bunkóságok részükről....

Egyébként ezek miatt (is) utálom őket, nem is megyek a párommal viszont-látogatóba hozzájuk. Így nem tudom személyesen, csak a párom elmondásából, hogy amikor ő van náluk, ő is bármikor ehet a hűtőszekrényükből...

Ja, és ezek a "díszpéldány" haverok késő éjjel is jönnek vendégeskedni, ekkor már volt úgy, hogy kidobtam őket (nekem másnap munkába kell mennem).


2010. jan. 31. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen zavarna. A vendégeskedésnek is megvannak a szabályai, amit illik betartani. Csúnya szokás ez a hűtőben való kotorászás, a kunyerálás.

Az éjszakai vendéget meg egyenesen kivágnám. Még ha bajban lenne éjszaka, akkor is ott van a telefon, de egy családot megzavarni: elképesztő udvariatlanság. Az ilyen barátoktól mereven elzárkóznék.

2010. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem semmi! Persze, hogy zavarna, és ezt a tudtukra is adnám (persze finoman). Ha meg nem értenek a szóból, akkor ne jöjjenek vendégségbe. Mondd meg a párodnak, hogy ez nem normális dolog!
2010. jan. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavarna.
2010. febr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Határozottan zavaró!Az egész társaság!Kicsi gyermekkel,éjszaka,vendégség?!!!
2010. febr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Számomra a hűtőszekrény olyan magánszféra, mint a női táska! Egyikbe se kotorásszon senki az én meghatalmazásom nélkül!!! Szerintem is borzasztó zavaró!

Madarat tolláról, embert barátjáról...

2010. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Egyébként én sem tűrném, kérjen, akkor kap.

Ez egy olyan dolog, mintha a Pennyben enném meg a kaját.

Meg nem büntetnek, csak elküldenek a halál faszára.

2010. febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
engem nagyon zavarna! nagyfokú udvariatlanságra utal ez a viselkedés.
2010. febr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is borzasztó udvariatlanság. Nem az ő lakásuk, nem az ő konyhájuk, nem az ő hűtőszekrényük, szóval nem is az az ennivaló van benne, amiért ők fizettek. Ha kérnek, az persze más, én is szívesen adok bármit a vendégeimnek; persze ehhez az kell, hogy előtte megkínáljam, vagy kérdezzen meg. :)

Egyébként is, ha az ember vendégségbe megy, hiába ő a vendég, azért illik betartani az adott család "szabályait", attól kezdve, hogy levegyék-e a cipőt a bejáratnál, egészen addig pl. ugye, hogy ehetnek-e csak úgy kedvükre az ember hűtőszekrényéből...

A helyedben mindenképp szóvá tenném a dolgot. :/

2010. febr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Engem kiborítana.Közöld velük,h téged ez zavar, te nem fogsz beleenni az ők kajájukba, úgyhogy ők se egyenek a tiédbe.
2010. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!