Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen könyvet vegyek a 10...

Milyen könyvet vegyek a 10 éves fiamnak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 25. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem a te fiad? Honnan ismerhetnénk mi?
2010. jan. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi nem ismerjük,de gondolom,mint minden 10 éves fiú imádja az autókat/motorokat. Az én öcsém pl. igen,és ő karácsonyra is egy ilyen könyvet kapott tőlem. 21/L
2010. jan. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl. valamit Fekete Istvántól vagy Karl May-tól. Indiános, utazásról szóló regényt. Michael Ende Momoját vagy a Világgá mentem, majd jövök-jét.
2010. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2%
Először is tudni kell, hogy a gyermek az élet melyik területén érdeklődik. Ez lehet pl. természettudomány, művészet, informatika stb. Tehát olyan könyveket kell venni, amelyek elősegítik a gyermek továbbfejlődését. De nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy minden gyermek korán kell elkezdje az Istennel való kapcsolatának a kialakítását, hiszen a szülők nem csak a gyermekei testi jólétéért felelősek, hanem a gyermekei lelki üdvéért is. (A gyermek keresztelésekor ezt fogadták meg a keresztszülőkkel együtt.
2010. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szia! az én fiam 12 éves, szeret olvasni. Mikor kisebb volt a dinós könyvek voltak nálunk a menők:)) Böszörményi Gyula könyvek: pl. Gergő és az álomfogók. Most, hogy kicsit már nagyobb kiolvasta az összes Harry Pottert, Eragont, Narnia krónikáit, és mivel Egyiptom is nagyon érdekli szereti az ezzel kapcsolatos könyveket is.

Remélem tudtam segíteni.

2010. jan. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Varró Dániel: Túl a Maszat-hegyen.
2010. jan. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nógrádi Gábor - PetePite

Astrid Lindgren bármelyik könyve nagyon jó:)

Micael Ende-Végtelen történet

Mark Twain könyvei is nagyon jók.

2010. jan. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fentieken túl (amit én is ajánlottam volna) érdemes lehet:

- Eric Kästner: Két Lotti

- E.Knight: Lassie hazatér

- Janikovszky Éva könyvei: Ha én felnőtt volnék, Velem mindig történik valami, Akár hiszed, akár nem, Felelj szépen, ha kérdezlek

- Kormos István: VAckor az első bében

- Mark Twain: Huckleberry finn kalandjai

- Nils Holgerson

- Madzag

- Mi micsoda sorozat

2010. jan. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Rengeteg könyvünk van, itthon. Érdeklődési területe: számítógép, karakter, kalandjátékok, foci, sakk, kutyák.
2010. jan. 26. 22:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!